Почуття проти розуму гранатовий браслет. Твір на тему: Розум і почуття в оповіданні Гранатовий браслет, Купрін. Інші твори за цим твором

30.05.2021

Тема уроку: «Розум і почуття в оповіданні О. Купріна« Гранатовий браслет »

Мета уроку:

розвиваюча:

Розвиток досвіду комплексного аналізу тексту;

Розвиток почуття художнього слова;

Розвиток уваги до деталей тексту;

Розвиток досвіду самоаналізу, систематизації отриманих знань, творчої рефлексії на цій основі.

Виховна:

Виховання почуттів:

Сприяти розумінню того, що справжня любов підносить особистість, облагороджує почуття, надихає і надихає,

Сприяти вихованню шанобливого ставлення до чужих почуттів, розуміння того, що душа люблячої людини ранима і беззахисна перед нахабством і вульгарністю,

Сприяти вихованню естетичного смаку, формувати неприйняття святотатства, блюзнірського ставлення до святинь,

Сприяти вихованню вміння коректно і тактовно вести дискусію.

освітня:

Забезпечити знання сюжету, допомогти запам'ятати знакові деталі твору;

Осмислити і узагальнити нову інформацію,

Співвіднести з уже наявними знаннями;

Звернути увагу на деякі композиційні прийоми і засоби виразності;

Актуалізувати й узагальнити наявні в учня знання по даній темі або проблемі;

Викликати стійкий інтерес до теми, що вивчається, мотивувати учня до навчальної діяльності;

Формування у кожного з учнів власного ставлення до досліджуваного матеріалу, але і забезпечити розуміння авторської ідеї і його ставлення до героїв;

Спонукати учня до активної роботи на уроці і вдома.

Хід уроку:

1). Емоційний настрій. Прослуховування Апасіонату Бетховена.

2) Комунікація з текстом.

1. Аналіз тексту.

Під час нашої першої дізнаємося про Желткову?

(З іронічного оповідання Шєїна.)

Яким чином Желтков проявляє свої почуття?

Як Віра відноситься до любові Желткова?

Як ви ставитеся до Желткову? Співчуваєте або зневажаєте героя?

2. Читання за ролями епізоду з глави 11 «Шеїн і Булат-Тугановскій відвідують Желткова»

Знайдіть деталі, з яких видно почуття героя.

( «Опустив вії благоговійно», «очі блищали», очі «наповнені Непролитих сльозами»)

Знайдіть і зачитайте опис кімнати Желткова. Як вона характеризує героя?

Що ми дізнаємося з життя героя до описуваних подій?

Як поводиться Желтков під час розмови з Шеїн і Булат-Тугановскім?

(Він ніяковіє, але потім бере себе в руки. Желтков не стидається свого почуття. Він усвідомлює, що морально вище Булат-Тугановского і звертається тільки до Василя Шеину, бачачи, що той м'якше, людяніше.)

Смерть Желткова. Чи означає вона смиренність героя?

(Желтков не уявляє собі життя без любові до Віри. Його любов - сенс усього його життя. Він нічого не вимагає натомість.)

Як поводиться Віра, дізнавшись про смерть Желткова?

(Вона вважає себе винною в цій смерті. Їде до нього і вперше бачить його.)

Чи вмирає любов разом з Жовтковим?

(Любов входить в душу Віри в місці з музикою. А лист героя стає своєрідним заповітом Желткова. Він ні в чому не дорікає Віру, а все так само обожнює її.)

3. Прослуховування музичного фрагмента сонати №2 Л.Бетховена «Largoappassionato». На тлі музики вчитель читає слова, які складалися в розумі Віри Шеїна.

Як ви думаєте, який вплив справила музика на Віру Шеину?

(Саме за допомогою музики відбувається спілкування між Жовтковим і Вірою. Тільки тепер героїня розуміє, що Желтков пробачив її.)

Чи згодні ви з висловлюванням Стендаля? (Звернення до епіграфа уроку)

Згадайте епізод прощання Віри з Жовтковим. Які почуття переживає Віра? Вираз обличчя Желткова нагадує їй маски великих страждальців: Пушкіна і Наполеона. Випадкова і ця деталь?

(Пушкін - співак любові. Наполеон - велика людина. Желтков - «маленька людина», але любов піднімає його над усіма, робить величніше. Желтков перетворюється в лицаря.)

Як складеться подальша доля Віри?

Чому саме такий епіграф вибрав Купрін для своєї розповіді?

(Весь сенс твору закладено в епіграфі. Якщо ми зараз заново перечитаємо розповідь, то відчуємо, що його пронизує музика. Вона наповнює собою все: і життя Желткова, і його зворушливу любов в Віри Шеїна. І тепер уже його смерть не відчувається марною. Музика розкрила Вірі силу його любові і допомогла їй відчути себе прощений.)

Чому розповідь закінчується трагічно? Чи можливий інший фінал?

Так смішний або трагічний Желтков? Висміювати або захоплюватися його почуттям? Жовтків - «великий» або «маленька людина»?

4. Заключне слово вчителя.

Гранатовий браслет Желтков заповідав повісити на ікону.

гранатовий браслет → подарунок Вірі → відмова від подарунка → дар іконі

Отже, героїня прирівнюється до ікони, їй можна тільки поклонятися. Тепер зрозумілий і молитовний тон Желткова. Не випадково Желтков зберігав хустку Віри - її річ, предмет поклоніння: Віра - божество. «Хай святиться ім'я Твоє!» - пише Желтков.

О. С. Пушкін «Мадонна» (читає учень).

Чи не безліччю картин старовинних майстрів

Прикрасити я завжди бажав свою обитель,

Щоб забобонно їм дивувався відвідувач,

Слухаючи важливого судження знавців.

У простому кутку моєму, серед повільних праць,

Однією картини я бажав бути вічно глядач,

Однією: щоб на мене з полотна, як з хмар,

Пречиста і наш божественний рятівник -

Вона з величчю, він з розумом в очах -

Дивилися, лагідні, у славі і в променях,

Одні, без ангелів, під пальмою Сіона.

Виповнилося мої бажання. творець

Тебе мені послав, тебе, моя мадонна,

Найчистішої принади найчистіший зразок.

1830 р

І знову О.С.Пушкін (читання епіграфа до уроку). Як слова О.С.Пушкіна співвідносяться з темою сьогоднішнього уроку?

Сюжет оповідання зосереджений на безнадійної любові, на історії з гранатовим браслетом. Навіщо ж автор детально знайомить нас зі світом Шеїн і Булат-Тугановских? Чи є в цьому необхідність?

(В світі Шеїн і Булат-Тугановских життя тече спокійно, немає місця бурхливим почуттям. У Віри «перш палке кохання до чоловіка давно вже перейшла в почуття міцної, вірної, щирої дружби». Любов Желткова змушує Віру інакше поглянути на своє життя. Героїня вперше в житті відчуває потрясіння).

Який урок можна витягти з цієї розповіді?

(Потрібно постаратися не пройти в своєму житті повз «справжню і вірного кохання»).

3) Домашнє завдання. Есе на тему уроку.

Визнаним майстром любовної прози вважається Олександр Купрін, автор повісті «Гранатовий браслет». «Любов - безкорислива, самовіддана, не чекає нагороди, та, про яку сказано« сильна, як смерть ». Любов, для якої зробити будь-який подвиг, віддати життя, піти на муку - зовсім не праця, а одна радість », - ось така любов торкнулася звичайного чиновника середньої руки Желткова.

Він раз і назавжди закохався у Віру. Причому не звичайною любов'ю, а тієї, яка буває раз в житті, божественної. Віра не надає значення почуттям свого залицяльника, живе повним життям. Виходить заміж за тихого, спокійного, доброго з усіх боків людини князя Шеїна. І починається її тихе, спокійне життя, що не затьмарена нічим, ні сумом, ні радістю.

Особлива роль відведена дядькові Віри - генералу Аносову. В його уста Купрін вкладає слова, які є темою повісті: «... може бути, твій життєвий шлях, Вірочка, перетнула саме така любов, про яку марять жінки і на яку більше не здатні чоловіки». Таким чином, Купрін у своїй повісті хоче показати істрію любові, нехай без відповіді, але тим не менше від цієї безсловесності що не стала менш сильною і не перейшла в ненависть. Про таку любов, на думку генерала Аносова, мріє будь-яка людина, але отримує далеко не кожен. А у Віри, в її сімейного життя, такої любові немає. Є інше - повага, взаємна, один до одного. Купрін у своїй повісті прагнув показати читачам, що така піднесена любов вже відходить у минуле, залишилися лише деякі люди, такі як телеграфіст Жовтків, які здатні на неї. А адже багато, підкреслює автор, зовсім не в змозі зрозуміти глибинного сенсу любові.

Та й сама Віра не розуміє, що їй долею даровано бути коханою. Звичайно, вона дама, яка займає певне положення в суспільстві, графиня. Напевно, щасливого кінця у такій любові бути і не могло. Купрін напевно сам розуміє, що Віра не в сотоянии зв'язати своє життя з «маленьким» людиною Жовтковим. Хоча все ж і залишає їй один шанс на те, щоб прожити в любові життя. Віра свій шанс бути щасливою упустила.

ідея твору

Ідеєю повісті «Гранатовий браслет» стає віра в силу істинного, всепоглащающего почуття, з яким ні страшна і сама смерть. Коли у Желткова намагаються відняти єдине - його любов, коли його хочуть позбавити можливості бачити кохану, тоді він вирішує добровільно померти. Таким чином Купрін намагається сказати, що життя без любові безглузда. Це почуття, яке не знає тимчасових, соціальних та інших перешкод. Недарма ім'я у головній - Віра. Вірить Купрін, що його читачі прокинуться і зрозуміють, що не тільки матеріальними цінностями багатий чоловік, але багатий внутрішнім світом, душею. Червоною ниткою через всю повість проходять слова Желткова «Хай святиться ім'я Твоє», - ось ідея твору. Кожна жінка мріє почути такі слова, але дається велика любов тільки Господом і далеко не всім.

Твір.

Напрямок: "Розум і почуття".

Народна мудрість говорить: "Любити шалено може тільки той, хто без розуму". Саме це прислів'я як не можна краще розкриває внутрішній світ людини, який в своїх вчинках ґрунтується на почуттях, а не на розумі. У всі часи письменники і поети різних культур і епох зверталися в своїй творчості до теми розуму і почуття. Герої літературних творів нерідко виявлялися перед вибором між велінням серця і підказкою розуму. Саме вони є важливими складовими внутрішнього світу людини. Як же ці поняття можуть впливати на вчинки людини і на його устремління? Я думаю, що можуть проявлятися як в гармонійній єдності, так і в протиборстві, що становить внутрішній конфлікт особистості. Спробую розглянути вплив цих понять на душевний світ людини, на прикладі літературних творів, таких як повість А.І. Купріна "Гранатовий браслет" і розповідь І. А. Буніна "Наталі".

Однією з найвищих цінностей у житті людини, на думку А. І. Купріна, завжди була любов. Любов, яка збирає в єдиний букет все краще і світле, ніж життя нагороджує людини, виправдовує будь-які позбавлення і тяготи. Повість А.І. Купріна "Гранатовий браслет" змушує нас відчути на собі дивовижну по красі і силі високе почуття любові. Дрібний чиновник, самотній і боязкий мрійник, закохується в молоду світську даму, представницю так званого високого стану. Багато років триває нерозділене і безнадійна любов. Листи закоханого служать предметом глузувань і знущань з боку членів сімейства Шеїн. Чи не сприймає їх серйозно і княгиня Віра Миколаївна - адресат цих любовних одкровень. А присланий невідомим закоханим подарунок гранатовий браслет - викликає бурю обурення. Близько княгині люди вважають бідного телеграфіста ненормальним, і тільки генерал Амосов здогадується про справжні мотиви настільки ризикованих вчинків невідомого закоханого. А герой тільки й живе цими нагадуваннями про себе: листами, гранатовим браслетом. Я вважаю, що саме це і підтримує в його душі надію, дає йому сили переносити страждання любові. Почуття героя переважають над розумом. Любов його пристрасна, спопеляюча, яку він готовий забрати з собою в потойбічний світ. Він вдячний тій, яка викликала в його серці це прекрасне почуття, підняти його, маленької людини, над величезним суєтним світом, світом несправедливості і злоби. До чого ж призводить така любов? Чи можна було уникнути трагедії? Ці питання хвилюють нас протягом всієї розповіді. Але ми бачимо, що, йдучи з життя, він дякує їй, кохану благословляючи: "Хай святиться ім'я Твоє". Його любов як ніби розсіялася в навколишньому світі. Під пристрасні звуки бетховенської сонати № 2 героїня відчуває болісне і прекрасне народження в своїй душі нового світу, відчуваючи почуття глибокої вдячності до людини, який над усе поставив любов до неї, навіть вище самого життя.

В оповіданнях про любов И.А.Бунин стверджує справжні духовні цінності, красу і велич людини, здатного на велике, самовіддане почуття. Письменник малює любов як почуття високе, ідеальне, прекрасне, незважаючи на те, що вона несе не тільки радість і щастя, але іноді - горе, страждання, навіть загибель. У своїх оповіданнях Бунін стверджує, що будь-яка любов - велике щастя, навіть якщо вона завершується розлукою, стражданням. Я вважаю, що до такого висновку приходять багато бунинские герої, що втратили, прогавили або самі зруйнували свою любов. Але це прозріння, просвітлення приходить до героїв занадто пізно, як, наприклад, до Віталія Міщерських, герою оповідання "Наталі". Письменник розповів історію кохання студента Міщерських до юної красуні Наталі Станкевич. Трагедія цієї любові криється в характері Міщерських. До однієї дівчини він відчуває щире і високе почуття, а до іншої - пристрасть, і то інше здається йому любов'ю. Але любити відразу двох неможливо. Ми бачимо, як почуття любові змушує героя ні тільки внутрішньо мучитися, мучитися, сумніватися, але і відчувати життя яскравіше, яскравіше. Його душевний порив - порозумітися з коханою, призводить до непорозумінь і замкнутості. Фізичний потяг до Соні швидко проходить, а залишається справжня любов до Наталі на все життя. Сумно було читати рядки, в яких серцева прихильність, союз Міщерських і Наталі обривається передчасною загибеллю героїні. Випробувані героєм почуття, трепетні і незрозумілі, змушують страждати про втрату коханої. Його любов, на мою думку, є перевіркою спроможності людини як особистості, коли почуття переважають над розумом.

Отже, розглядаючи почуття любові як поняття багатогранне і незрозуміле, не можна не сказати, що у російських письменників зображення цього почуття набуває і "чуттєвий" характер. Внутрішні переживання, хвилювання, страждання часом змушують героїв здійснювати благородні вчинки в ім'я любові. Сумно було усвідомлювати, що любов і смерть завжди поруч. Для російських письменників любов і існування без неї - дві протилежні, різні життя, і якщо гине любов, то та, інша життя, вже не потрібна. Прославляючи любов, і Бунін, і Купрін не приховують, що вона приносить не тільки радість, щастя, але і дуже часто таїть в собі муки, горе, розчарування, смерть.

У творі Купріна "Гранатовий браслет" розповідається про справжню і вічну любов. Жовтків протягом восьми років любив головну героїню, він жив і дихав тільки нею. Він побачив Віру одного разу в цирку і назавжди полюбив її, вона стала його сенсом життя, він став проводити час в думках про неї. Він непомітно для неї ступав по її слідах, милувався її і від цього ставав щасливим. Спочатку він писав їй пристрасні листи, на той момент вона ще не виходила заміж, але вже тоді вона написала йому записку, в якій просила не писати їй такі листи, тоді він став проявляти свою любов на листку паперу тільки у свята. Він був її невидимим супровідником, він слідував за нею по п'ятах і жив її життям. Він відзначав, що вона любила музику Бетховена, одного разу вона зронила хустку, він підняв його і більше не розлучався з ним. Він любив Віру всім серцем, він не бачив в житті сенсу без неї. Він не вимагав нічого натомість на свою любов, він любив її безкорисливо, просто за те, що вона є. Для нього щастям було писати їй листи. Його любов була перевірена 8 роками, вона була справжньою, це не було божевіллям, це був принцип його життя. Він розумів, що ця любов ніколи б не стала взаємної, але він дякував Богові за те, що випробував таке відчуття, на жаль, він не намагався підійти ближче до коханої дівчини, може бути, якщо б він був наполегливіше, у нього що-небудь б вийшло, хоча б щира дружба. Одного разу на її іменини він подарував їй гранатовий браслет, її чоловіка і брата це обурило. Вони поїхали до нього і попросили більше не втручатися в їхнє життя, він пообіцяв, що поїде. Він лише подзвонив їй і написав прощального листа. Віра передчувала, що він помре, так воно і сталося, він закінчив життя самогубством. Віра не могла не прийти попрощатися з ним, вона вперше його побачила мертвим, вона поклала під його шию троянду і поцілувала його в лоб. Напевно, це була його найзаповітніша мрія, але вона збулася після відходу з життя. Остаточно переконавшись, що він не потрібен коханій жінці, він зрозумів, що краще йому піти з життя, тому що він розумів, що від себе не втечеш, якби він змінив місце проживання нічого б не змінилося, його серце було б завжди у її ніг, він сам це говорить чоловікові Віри. Це почуття стало вище його розуму, він не може його подолати або приглушити, він весь в ньому. Його нічого більше в житті не хвилює крім коханої. Після його смерті Віра зрозуміла, що це та любов, про яку мріє кожна жінка, справжня, щира, жертовна, чиста, вічна. Вона розуміла, що у цієї людини не було іншого виходу, вона була заміжня, з чоловіком у неї були хороші відносини.

Олександр Іванович Купрін - видатний російський письменник початку ХХ століття. У своїх творах він оспівував любов: непідробну, щиру і справжню, яка потребує нічого натомість. Такі почуття дано випробувати далеко не кожній людині, а розглядати їх, прийняти і віддатися їм серед безодні життєвих подій, здатні лише одиниці.

А. І. Купрін - біографія і творчість

Маленький Олександр Купрін втратив батька, коли йому був лише рік. Його мати, представниця старовинного роду татарських князів, прийняла доленосне для хлопчика рішення переїхати в Москву. У 10 років він вступив до Московської військової академії, отримана освіта зіграло помітну роль у творчості письменника.

Пізніше він створить не одне твір, присвячене своєї військової юності: спогади письменника можна дізнатися в повістях «На переломі (Кадети)», «Прапорщик армійський», в романі «Юнкера». 4 роки Купрін залишався офіцером піхотного полку, але бажання стати романістом не полишало його ніколи: перше відоме твір, повість «В темряві», Купрін написав в 22 роки. Життя армії ще не раз знайде відображення в його творчості, в тому числі і в найбільш значному його творі, повісті «Поєдинок». Однією з важливих тем, яка зробила твори письменника класикою російської літератури, стала любов. Купрін, віртуозно володіючи пером, створюючи неймовірно реалістичні, детальні і продумані образи, не боявся демонструвати реалії суспільства, оголюючи самі аморальні його боку, як, наприклад, в повісті «Яма».

Повість «Гранатовий браслет»: історія створення

Роботу над повістю Купрін почав в непрості для країни часи: закінчилася одна революція, закрутилася воронка інший. Тема кохання в творі Купріна «Гранатовий браслет» створюється на противагу настрою суспільства, вона стає щирою, чесною, безкорисливою. «Гранатовий браслет» став одою такої любові, молитвою і реквіємом по ній.

Повість була опублікована в 1911 році. За її основу була взята реальна історія, яка справила на письменника глибоке враження, Купрін практично повністю зберіг її в своєму творі. Зміні піддався лише фінал: в оригіналі прототип Желткова відмовився від своєї любові, але залишився живий. Самогубство, яким закінчилася любов Желткова в повісті - це лише інша інтерпретація трагічного закінчення неймовірних відчуттів, що дозволяє максимально повно продемонструвати руйнівну силу черствості і безвілля людей того часу, про що і розповідає «Гранатовий браслет». Тема кохання в творі є однією з ключових, вона детально опрацьована, а то, що історія створена на основі реальних подій, робить її ще більш виразною.

Тема кохання в творі Купріна «Гранатовий браслет» знаходиться в центрі сюжету. Головна героїня твору - Віра Миколаївна Шеїна, дружина князя. Їй постійно приходять листи від таємного шанувальника, але одного разу шанувальник підносить їй дорогий подарунок - гранатовий браслет. Тема кохання в творі починається саме тут. Вважаючи такий подарунок непристойним і компрометує, вона розповіла про нього своєму чоловікові і братові. Скориставшись зв'язками, вони легко знаходять відправника подарунка.

Їм надається скромний і дрібний чиновник Георгій Желтков, який, випадково побачивши Шеину, полюбив її всім серцем і душею. Він задовольнявся своєю дозволяючи собі зрідка писати листи. Князь з'явився до нього з розмовою, після чого Желтков відчув, що він підвів свою чисту і непорочну любов, зрадив Віру Миколаївну, скомпрометувавши її своїм подарунком. Він написав прощального листа, де попросив свою кохану пробачити його і послухати на прощання сонату для фортепіано №2 Бетховена, а потім застрелився. Ця історія стривожила і зацікавила Шеину, вона, отримавши дозвіл у чоловіка, вирушила на квартиру покійного Желткова. Там вона вперше в житті зазнала ті почуття, які не визнавала протягом усіх восьми років існування цієї любові. Уже вдома, слухаючи ту саму мелодію, вона розуміє, що втратила шанс на щастя. Так розкривається тема кохання в творі «Гранатовий браслет».

Образи головних героїв

Образи головних героїв відображають соціальні реалії не тільки того часу. Ці ролі характерні для людства в цілому. У гонитві за статусом, матеріальним благополуччям людина знову і знову відмовляється від найголовнішого - світлого і чистого почуття, якому не потрібні дорогі подарунки і гучні слова.
Образ Георгія Желткова - головне тому підтвердження. Він не багатий, нічим не примітний. Це скромна людина, що не вимагає нічого взамін своєї любові. Навіть в передсмертній записці він позначає неправдиву причину свого вчинку, щоб не накликати біду на улюблену, байдуже яка відмовилася від нього.

Віра Миколаївна - молода жінка, яка звикла жити виключно відповідно до засадами суспільства. Вона не цурається любові, але не вважає її життєвою необхідністю. У неї є чоловік, який зміг дати їй все, що їй було необхідно, і вона не вважає за можливе існування інших почуттів. Так відбувається до того, поки вона не стикається з безоднею після смерті Желткова - то єдине, що може розбурхувати серце і надихати, виявилося безнадійно втраченим.

Головна тема повісті «Гранатовий браслет» - тема любові в творі

Любов в повісті - це символ благородства душі. Цього немає у черствого князя Шеїна або у Миколи, черствою можна назвати і саму Віру Миколаївну - до моменту поїздки на квартиру покійного. Любов була вищим проявом щастя для Желткова, йому не було потрібно більше нічого, він знаходив блаженство і пишність життя в своїх почуттях. Віра Миколаївна бачила в цій нерозділеного кохання лише трагедію, її шанувальник викликав у неї лише жалість, і в цьому криється головна драма героїні - вона була не здатна оцінити красу і чистоту цих почуттів, це відзначає кожне твір за твором «Гранатовий браслет». Тема кохання, по-різному тлумачить, незмінно буде зустрічатися в кожному тексті.

Зрада любові зробила сама Віра Миколаївна, коли віднесла браслет чоловікові і братові - підвалини суспільства виявилися для неї важливіше єдиного світлого і безкорисливого почуття, яке мало місце в її емоційно мізерної життя. Вона розуміє це занадто пізно: то почуття, яке зустрічається раз в декілька сотень років, зникло. Воно легко торкнулося її, але вона не змогла розгледіти цього дотику.

Любов, яка веде до саморуйнування

Сам Купрін раніше в своїх нарисах якось висловив думку, що любов - це завжди трагедія, вона містить в рівній мірі всі емоції і радості, біль, щастя, радість і смерть. Всі ці почуття містилися в одному маленькому людині, Георгія Желткову, який бачив щире щастя в сухих почуттях до холодної і недоступною жінці. Його любов не мала злетів і падінь, поки в неї не втрутилася груба сила в особі Василя Шєїна. Воскресіння любові і воскресіння самого Желткова символічно відбувається в момент прозріння Віри Миколаївни, коли вона слухає ту саму музику Бетховена і плаче у акації. Такий «Гранатовий браслет» - тема любові в творі сповнена печалі й гіркоти.

Головні висновки з твору

Мабуть, головною лінією є тема любові в творі. Купрін демонструє глибину почуттів, які далеко не кожна душа здатна зрозуміти і прийняти.

Любов у Купріна вимагає відмови від моралей і норм, насильно нав'язаних суспільством. Для любові не потрібні гроші або високе положення в суспільстві, але вона вимагає від людини набагато більшого: безкорисливості, щирості, повної самовіддачі і самовідданості. Хочеться відзначити наступне, закінчуючи аналіз твору «Гранатовий браслет»: тема любові в ньому змушує відмовлятися від усіх соціальних цінностей, але натомість дарує справжнє щастя.

Культурна спадщина твори

Величезний внесок у розвиток любовної лірики зробив Купрін: «Гранатовий браслет», аналіз твору, тема любові і її вивчення стали обов'язковими в шкільній програмі. Цей твір також неодноразово екранізували. Перший фільм за мотивами повісті вийшов вже через 4 роки після публікації, в 1914 році.

Їм. Н. М. Загурського в 2013 році поставив однойменний балет.