Kas parašė Naujųjų metų pasaką? Sergejus Mikhalkovas. Naujųjų metų istorija. Pasakos ir eilėraščio palyginimas

13.06.2019

Tema: "S. Mikhalkovas" Naujųjų metų istorija".

Tikslai:

    pristatyti literatūrinę pasaką „Naujųjų metų tiesa“;

    analizuoti darbą.

Užduotys:

Kognityvinis:

    toliau susipažinti su S. V. Mikhalkovo biografija ir kūryba;

    Toliau tobulinkite skaitymo įgūdžius.

Švietimas:

Švietimas:

    auklėti atsargus požiūris gamtai, užsispyrimas, pagarba viena kitai, mokėjimas dirbti kartu.

Įranga: pristatymas, S. V. Mikhalkovo portretas, S. V. Michahalkovo knygos, vadovėlis.

Pamokos eiga.

. Org. momentas.

Sniegas skrenda ir blizga

Auksiniame dienos spindesyje,

Lyg nukristų

Visi keliai ir namai.

Pila, lyja sniegas - sniego gniūžtė,

Pradėkime savo pamoką.

Kaip tyliai krenta sniegas, taip pat ramiai sėdėsime.

II. Kalbos aparato tobulinimo darbas.

1. Kvėpavimo pratimai.

Vaikinai, padarykime tai kvėpavimo pratimai. Taigi, pradėkime. Pirmas pratimas "Snaigės".

Įsivaizduokite, kad snaigės nukrito ant jūsų delno. Reikia juos nupūsti.

Vaikinai, ko reikia, kad sniegas virstų pūga? Sukurkime pūgą klasėje atlikdami šį pratimą.

Antras pratimas " Vėjas".

Pakelkite galvą aukštyn, įkvėpkite. Nuleiskite galvą prie krūtinės, iškvėpkite (pučia tylus vėjelis).

Gerai, apšildykime kalbą – paruoškite balsą darbui. Mūsų užduotis – aiškiai tarti garsus.

2. Kalbos apšilimas.

Gerai - gerai - gerai - sniegas krenta.

Yip - yip - yip - girdžiu sniego girgždėjimą.

Re - re - re - kalnai sniego sidabru.

Perskaitykite frazes šnabždėdami ir lėtai.

Dabar skaitykite garsiai ir linksmai.

Perskaitykite 1 sakinio pabaigą su kvestionuojanti intonaciją.

2 sakinių pabaiga su šauktuko intonacija.

III.Pamokos temos ir tikslo išdėstymas.

- Šiandien pamokoje susipažinsime su labai garsaus žmogaus kūryba vaikų rašytojas Norėdami sužinoti jo pavardę, turite išspręsti galvosūkį:

ką gavai? (Michalkovas.)

Norėdami sužinoti kūrinio, su kuriuo šiandien susipažinsime, pavadinimą, iššifruokite anagramą:

NAUJIEJI METAI LYB

ką gavai? („Naujųjų metų istorija“).

Dar kartą perskaitykite pavadinimą. Kaip manote, apie ką bus istorija? Kada vyks renginiai?

Šiandien susipažinsime su Sergejaus Vladimirovičiaus Mikhalkovo kūryba, skaitysime jo kūrinį „Naujųjų metų istorija“.

IV. Darbas su pamokos tema

1. Pažintis su S. V. Mikhalkovo biografija.

Serezha Mikhalkovas lankė mokyklą nuo 4 klasės. Pradinį išsilavinimą įgijo namuose. Būdamas 10 metų jis pradėjo rašyti poeziją ir spausdinti ranka literatūros žurnalas.

S. V. Mikhalkovas - žinomas kaip poetas, rašytojas, fabulistas, žurnalistas ir himno žodžių autorius Rusijos Federacija.

Jo knygas žinojome ir mylėjome nuo vaikystės.

Prisiminkime kai kuriuos jo darbus. Pažaiskime žaidimą. Aš perskaitysiu kūrinio ištrauką, o jūs pamėginsite prisiminti, kaip jis vadinasi. Ar tu pasiruošęs?

2. Žaidimas „Atspėk“

1. Šaulys sėdėjo ant tvoros,
Katė užlipo į palėpę.
Tada Borya papasakojo vaikinams
Tiesiog taip:
- Ir aš turiu vinį kišenėje!
O kaip tu?
- Ir šiandien turime svečią!
O kaip tu?
- Ir šiandien turime katę
Vakar pagimdžiau kačiukus.
Kačiukai šiek tiek paaugo
Bet jie nenori valgyti iš lėkštės! („Ką tu turi?“)

2. Kas nepažįsta dėdės Stiopos?

Visi žino dėdę Styopą!

Visi žino tą dėdę Styopą

Kažkada buvo jūreivis. („Dėdė Stiopa“)

3. Mes einame, einame, einame
Į tolimus kraštus,
Geri kaimynai
Laimingi draugai.
Mums smagu
Mes dainuojame dainą
Ir daina sako
Apie tai, kaip mes gyvename. („Draugų daina“).

3. Ausų įkroviklis „Smart Ears“:

Delnais prispauskite ausis prie galvos ir trinkite jas pagal laikrodžio rodyklę sukamaisiais judesiais;

Tvirtai prispauskite delnus prie ausų ir staigiai atitraukite rankas;

Įkiškite pirštą į ausį ir staigiai ištraukite.

4 . Klausydamas S.V. pasakos. Mikhalkovo „Naujųjų metų istorija“.

Dabar susipažinsime su kitu S. Mikhalkovo kūriniu, kuris vadinasi „Naujųjų metų istorija“. Turiu padėjėjų, jie iš anksto ruošėsi kūrinio skaitymui pagal vaidmenį. Atidžiai klausykite ir išklausę atsakykite į klausimą: „Kokiam žanrui priklauso šis kūrinys?

Kokiam žanrui priklauso šis kūrinys? Kodėl?

Kas šioje pasakoje tikra, o kas išgalvota?

Kas jums patiko šioje istorijoje?

Iš kieno perspektyvos pasakojama istorija?

Kur vyko renginiai?

Kodėl tekste žodis Kalėdų eglutė parašytas su didžiosiomis raidėmis?

Prisimeni, kaip ši technika vadinama literatūroje? (Personacija.)

Kūno kultūros užsiėmimas „Eglutės ir kelmai“.

V. To, kas išmokta, įtvirtinimas.

1. Skaitau „Sau“.

grožėtis

sūpynės

jaučiamas

plepėjo

Perskaitykite istoriją sau.

2 . Atrankinis kūrinio skaitymas.

Perskaitykite ištrauką, kurioje kalbama apie tai, ką Kalėdų eglutė pamatė pabudusi.

Vaikinai, kada švenčiami Naujieji metai? Kaip manote, ar visada taip buvo?

3. Parengto mokinio žinutė.

Senovėje Naujieji pirmą kartą buvo švenčiami kovo 1-ąją (pavasario pradžia, gamtos pabudimas), vėliau Naujuosius pradėta švęsti rugsėjo 1-ąją (kai baigėsi derlius iš laukų, ir tik prieš 300 m. Caras Petras I įsakė švęsti Naujuosius metus nuo gruodžio 31 d. iki sausio 1 d. Naujaisiais metais įprasta dovanoti dovanas, džiaugtis, linksmintis ir sakyti „Su Naujaisiais metais!“, „Laiminga nauja laimė! žinoma, kasmet puošti eglutę šventiškai apsirengusiomis spygliuočių šakomis.

4. Dirbkite su iliustracija.

Pažvelkite į iliustraciją vadovėlyje (p. 207).

Kokį epizodą pavaizdavo menininkas?

Kur negalvodamas nusileido Soroka?

Kaip manote, ar žodis „karūna“ yra vienareikšmis ar daugiareikšmis? Karūna yra ne tik viršutinė kažko (medžio, kalno) galūnė, bet ir viršutinė galvos dalis.

Palieskite viršugalvį.

Pagalvokite, kada jie sako „ausys viršuje“ (žmogus yra budrus)?

Raskite šią ištrauką tekste ir perskaitykite.

5. Ištraukos skaitymas pagal vaidmenį. (Noritsin, Kokul, Pyzhiv )

6 . Plėsti savo akiratį.

Prisimeni, kuo poezija skiriasi nuo prozos?

Ar žinojote, kad S. Mikhalkovas tą pačią istoriją užrašė eilėraščiu. Klausyk, ką jis padarė.

S.V. Mikhalkovo „Įvykis“

Sniege buvo Kalėdų eglutė -

Žali kirpčiukai,

Dervingas,

sveikas,

Pusantro metro.

Įvyko įvykis

Viename iš žiemos dienomis:

Miškininkas nusprendė jį iškirsti -

Taip jai atrodė.

Ji buvo pastebėta

Buvo apsuptas...

Ir tik vėlai vakare

Ji atėjo į protą.

Koks keistas jausmas!

Baimė kažkur dingo...

Stikliniai žibintai

Jos dega jos šakose.

Papuošalai spindi -

Kokia elegantiška išvaizda!

Tuo pačiu, be jokios abejonės,

Ji stovi miške.

Nepjaustytas! Visa!

Gražus ir stiprus!..

Kas ją išgelbėjo, kas nurengė?

Miškininko sūnus!

Ar tau patiko eilėraštis?

7. Ekologinis pokalbis.

Ko mus moko S. Mikhalkovas pasakoje „Naujametė istorija“ ir eilėraštyje „Įvykis“.

Su Naujųjų metų atėjimu visi nori pamatyti papuoštą Kalėdų eglutė. Šiuo metu yra daug gražių dirbtinių Kalėdų eglučių. Jie niekuo nenusileidžia savo miško seserims, bet kartu padeda apsaugoti žmones aplinką. Klausykite eilėraščio apie dirbtinį grožį.

(Eilėraščio skaitymas pasiruošusiems mokiniams.)

I. Tokmakova. Gyva, Kalėdų eglutė!

Jie man nupirko eglutę! Jie man nupirko eglutę!
Miške pakraštyje jo neiškirto.
O eglutę jie pagamino gerame fabrike
Geri dėdės, linksmos tetos.

Greitai ateik, greitai apžiūrėk
Kalėdų eglutei iš plonų sidabrinių siūlų:
Viskas gauruotomis, blizgančiomis ir vešliomis adatomis,
Palieskite jį ir jis suskambės vos girdimai.

Bet miško medis liko gyvas,
Stovi ant krašto
Linkteli viršugalviu. Kam? Niekas!
Tik vėjas, pūga,
Ta pati graži nenupjauta eglė!

Pagalvokite, ką dar žmogus gali padaryti, kad nesukapotų maisto?

Vaikinai, kokio tipo augalai yra eglė? (Spygliuočiai.)

Kokius kitus spygliuočių augalus žinote? Kaip atskirti eglę nuo pušies? Kas gali priderinti prie iliustracijos spygliuočių medžio vaizdą?

8. Žaidimas „Surask medį“.

Spygliuočių miškai yra ypatingi.

Senovėje kedras buvo vadinamas derva. Jei pjautą žaizdą patepsite kedro derva, ji nesupūliuoja ir užgis.

Pušis – medis, rodantis kelią. Pušies medžiai žymėjo kelius. Pušis yra šviesos simbolis. Tamsoje pušis atrodo šviesesnė už kitus medžius.

Jei eisite per spygliuočių mišką ir kvėpuosite šiuo oru, nesusirgsite peršalimo. Taip pat būtina saugoti spygliuočių miškus, nes jie auga labai lėtai. Per metus augalas užauga vos 10-15 cm.

VI. Atspindys.

Su kokiu darbu buvote supažindintas klasėje?

Kas buvo pasakos herojus?

VII. Apatinė eilutė.

Vaikai vertina savo darbą. Žalias apskritimas – patenkintas darbu klasėje, geltonas – ne visai patenkintas darbu, galėjo dirbti geriau, raudonas – nepatenkintas.

Namų darbai.

Perpasakojimas Elkos vardu.

Naujųjų metų istorija

Sergejus Mikhalkovas
Naujųjų metų istorija

Miške, netoli nuo girininko namų, augo eglutė. Subrendę medžiai – pušys ir eglės – žiūrėjo į ją iš tolo ir negalėjo nustoti žavėtis – ji buvo tokia liekna ir graži.
Eglutė augo kaip ir visos jos amžiaus eglutės: vasarą ją laistė lietus, žiemą – sniegu.
Ji lepinosi pavasario saule ir drebėjo per perkūniją. Aplink ją virė eilinis miško gyvenimas: laukų pelės lakstė pirmyn ir atgal, knibždėte knibždėjo įvairių vabzdžių ir skruzdėlių, skraidė paukščiai. Dėl mano trumpas gyvenimas Eglutė sutiko tikrą kiškį, kuris kartą nakvojo po jos šakomis. Nepaisant to, kad Yolochka augo viena viduryje proskynos, ji nesijautė vieniša...
Tačiau vieną vasarą iš niekur nieko nepažįstama Šarka atskrido, negalvodama, atsisėdo ant mažos eglutės viršūnės ir pradėjo ant jos siūbuoti.
- Prašau, nesūpk ant manęs! - mandagiai paklausė Joločka. - Tu man sulaužysi viršugalvį!
- Kam tau reikia viršugalvio? - sušuko Šarka. - Tave vis tiek nukirs!
-Kas mane nukirs? Už ką?! - tyliai sušnibždėjo Joločka.
– O kam reikės, nukirs! - atsakė Soroka. – Ar tu nežinai, kad Naujųjų metų išvakarėse žmonės ateina į mišką dėl tokių kaip tu! O tu augi visų akivaizdoje!..
- Bet aš jau keletą metų esu šioje vietoje ir niekas manęs nelietė! – dvejodama paprieštaravo Joločka.
- Na, taip palietė! - pasakė Šarka ir nuskrido į mišką...
Joločka vasarą ir rudenį išgyveno baimėje ir nerime, o iškritus sniegui visiškai prarado ramybę. Ji negalėjo niekur pabėgti pasislėpti, pasiklysti miške tarp tų pačių medžių.
Gruodį iškrito tiek sniego, kad net subrendę medžiai nuo jo svorio nulaužė šakas.
O eglutė buvo visiškai uždengta iki pat viršugalvio.
- Tai net gerai! - nusprendė Yolochka. - Dabar manęs niekas nepastebės!
Atėjo paskutinė išeinančių metų diena – gruodžio trisdešimt pirmoji.
- Kad tik išgyventum šią dieną! - Yolochka neturėjo laiko galvoti, kai pamatė prie jos artėjantį vyrą, jis ėjo tiesiai link jos. Priėjęs prie jo vyras sugriebė jos viršų ir papurtė. Sunkūs sniego sluoksniai, kabantys ant eglutės šakų, nukrito, o ji prieš vyrą išskleidė savo purus žalias šakas.
- Teisingai tave pasirinkau! – pasakė vyras ir nusišypsojo. Jis nepastebėjo, kad po šių žodžių Yolochka prarado sąmonę...
Kai pabudo Kalėdų eglutė, ji nieko negalėjo suprasti: ji buvo gyva ir stovėjo toje pačioje vietoje, tik ant jos šakų kabojo šviesaus stiklo rutuliukai, o ji visa buvo aptraukta plonais sidabro siūlais, o pati viršugalvis. buvo papuoštas didele auksine žvaigžde...
O rytą, pirmąją naujųjų metų dieną, jo vaikai, brolis ir sesuo, išėjo iš girininko namų. Jie sėdo ant slidžių ir patraukė link Joločkos. Miškininkas išėjo iš namo ir nusekė paskui juos. Kai visi trys buvo šalia, berniukas pasakė:
- Tu sugalvojai gerą idėją, tėti! Tai bus mūsų Naujųjų metų eglutė! Taip puošsime kiekvienais metais!...
Ši istorija nutiko prieš daug, daug metų. Senas girininkas mirė seniai. Jo suaugę vaikai gyvena mieste. O vidury proskynos miške, priešais naująjį girininką, kyla aukšta, liekna eglė, ir kiekvienais Naujaisiais metais ji prisimena savo vaikystę...








– O kam reikės, nukirs! - atsakė Soroka. – Ar tu nežinai, kad Naujųjų metų išvakarėse žmonės ateina į mišką dėl tokių kaip tu! O tu augi visų akivaizdoje!..











- Tu sugalvojai gerą idėją, tėti! Tai bus mūsų Naujųjų metų eglutė! Taip puošsime kiekvienais metais!...

Naujųjų metų istorija

Sergejus Mikhalkovas
Naujųjų metų istorija

Miške, netoli nuo girininko namų, augo eglutė. Subrendę medžiai – pušys ir eglės – žiūrėjo į ją iš tolo ir negalėjo nustoti žavėtis – ji buvo tokia liekna ir graži.
Eglutė augo kaip ir visos jos amžiaus eglutės: vasarą ją laistė lietus, žiemą – sniegu.
Ji lepinosi pavasario saule ir drebėjo per perkūniją. Aplink ją virė eilinis miško gyvenimas: laukų pelės lakstė pirmyn ir atgal, knibždėte knibždėjo įvairių vabzdžių ir skruzdėlių, skraidė paukščiai. Per savo trumpą gyvenimą eglutė sutiko tikrą kiškį, kuris kartą nakvojo po jos šakomis. Nepaisant to, kad Yolochka augo viena viduryje proskynos, ji nesijautė vieniša...
Tačiau vieną vasarą iš niekur nieko nepažįstama Šarka atskrido, negalvodama, atsisėdo ant mažos eglutės viršūnės ir pradėjo ant jos siūbuoti.
- Prašau, nesūpk ant manęs! - mandagiai paklausė Joločka. - Tu man sulaužysi viršugalvį!
- Kam tau reikia viršugalvio? - sušuko Šarka. - Tave vis tiek nukirs!
-Kas mane nukirs? Už ką?! - tyliai sušnibždėjo Joločka.
– O kam reikės, nukirs! - atsakė Soroka. – Ar tu nežinai, kad Naujųjų metų išvakarėse žmonės ateina į mišką dėl tokių kaip tu! O tu augi visų akivaizdoje!..
- Bet aš jau keletą metų esu šioje vietoje ir niekas manęs nelietė! – dvejodama paprieštaravo Joločka.
- Na, taip palietė! - pasakė Šarka ir nuskrido į mišką...
Joločka vasarą ir rudenį išgyveno baimėje ir nerime, o iškritus sniegui visiškai prarado ramybę. Ji negalėjo niekur pabėgti pasislėpti, pasiklysti miške tarp tų pačių medžių.
Gruodį iškrito tiek sniego, kad net subrendę medžiai nuo jo svorio nulaužė šakas.
O eglutė buvo visiškai uždengta iki pat viršugalvio.
- Tai net gerai! - nusprendė Yolochka. - Dabar manęs niekas nepastebės!
Atėjo paskutinė išeinančių metų diena – gruodžio trisdešimt pirmoji.
- Kad tik išgyventum šią dieną! - Yolochka neturėjo laiko galvoti, kai pamatė prie jos artėjantį vyrą, jis ėjo tiesiai link jos. Priėjęs prie jo vyras sugriebė jos viršų ir papurtė. Sunkūs sniego sluoksniai, kabantys ant eglutės šakų, nukrito, o ji prieš vyrą išskleidė savo purus žalias šakas.
- Teisingai tave pasirinkau! – pasakė vyras ir nusišypsojo. Jis nepastebėjo, kad po šių žodžių Yolochka prarado sąmonę...
Kai pabudo Kalėdų eglutė, ji nieko negalėjo suprasti: ji buvo gyva ir stovėjo toje pačioje vietoje, tik ant jos šakų kabojo šviesaus stiklo rutuliukai, o ji visa buvo aptraukta plonais sidabro siūlais, o pati viršugalvis. buvo papuoštas didele auksine žvaigžde...
O rytą, pirmąją naujųjų metų dieną, jo vaikai, brolis ir sesuo, išėjo iš girininko namų. Jie sėdo ant slidžių ir patraukė link Joločkos. Miškininkas išėjo iš namo ir nusekė paskui juos. Kai visi trys buvo šalia, berniukas pasakė:
- Tu sugalvojai gerą idėją, tėti! Tai bus mūsų Naujųjų metų eglutė! Taip puošsime kiekvienais metais!...
Ši istorija nutiko prieš daug, daug metų. Senas girininkas mirė seniai. Jo suaugę vaikai gyvena mieste. O vidury proskynos miške, priešais naująjį girininką, kyla aukšta, liekna eglė, ir kiekvienais Naujaisiais metais ji prisimena savo vaikystę...

Pamoka literatūrinis skaitymas 2 klasėje.

Tema: „S. Mikhalkovas „Naujųjų metų istorija“

Tikslai:

Tema: supažindinti mokinius su S. Mikhalkovo kūriniu „Naujųjų metų istorija; lavinti sąmoningus ekspresyvaus skaitymo įgūdžius.

Metasubject: ugdyti gebėjimą nustatyti pamokos temą; išmokti dirbti poromis ir grupėmis.

Asmeninis: ugdyti gebėjimą klausytis ir girdėti, teisingai reikšti ir įrodinėti savo nuomonę, atsakyti pagrįstai, įrodinėti savo nuomonę, gerbti bendraklasių nuomonę.

Numatyti rezultatai: studentai turi gebėti numatyti kūrinio turinį; suprasti pasakos teksto ypatybes; palyginti ir charakterizuoti kūrinio veikėjus pagal jų veiksmus; raiškiai skaityti; koreliuoti patarlės reikšmę ir pagrindinė idėja darbai.

Įranga: L.F.Klimanovos ir kitų literatūrinio skaitymo vadovėlis, piešinių paroda pagal pasaką „Du šalnos“ (namų darbai); S. Mikhalkovo portretas; kortelės darbui porose ir grupėse.

Pamokos eiga:

aš. Organizacinis momentas. Etinis mokestis.

Kvepėjo žiemos šalčiu

Į laukus ir miškus.

Šviečia ryškiai violetine spalva

Prieš saulėlydį dangus... (I. Buninas)

Kaip jautėtės išgirdę šias eilutes? (Apibendrinkite vaikų atsakymus).

Kurį literatūros skaitymo skyrių mes toliau studijuojame?

II. Namų darbų tikrinimas.

Pažiūrėkime į piešinių rusui parodą liaudies pasaka"Du šalnos"

Reikėjo ne tik piešti piešinį, bet ir pasiruošti savo piešiniui išraiškingas skaitymas ištrauka iš pasakos.

Paprašykite 5 mokinių ir paprašykite kiekvieno paaiškinti vieną iš patarlių:

„Šerkšnas didelis, bet neliepia stovėti“, „Kur šilta, ten gėris“, „Jei nori valgyti riestainius, nesėdėk ant viryklės“, „Darbai rankose darbuotojas dega ugnimi“, „Pasirūpink savo nosimi didelis šalnas».

III. Kalbos apšilimas.

Lentoje užrašytos poezijos eilutės:

Sniege buvo Kalėdų eglutė -

Žalia adata,

Dervingas,

sveikas,

Pusantro metro.

Perskaitykite tai pašnibždomis.

Kokio žodžio reikšmė tau neaiški?

Skaitykite su klausiančia intonacija.

Skaitykite su šauktuko intonacija.

Skaitykite nustebę.

– Perskaitykite išraiškingai.

IV. Darbas pamokos tema.

Šiandien su jumis skaitome pasaką „Naujųjų metų faktas“ pagrindinis veikėjas, kuri bus Kalėdų eglutė, o ją parašė Sergejus Vladimirovičius Mikhalkovas. (Pakabinkite ant lentos rašytojo portretą ir kūrinio pavadinimą).

Pakelkite ranką, jei dar neskaitėte šios knygos.

Kaip manote, apie ką šis kūrinys?

Mokytojas skaito pasaką, pasiruošę vaikai atlieka eglutės, Šarkos, vyro ir berniuko vaidmenis.

Ar patiko darbas?

Išreikškite savo nuomonę apie darbą vienu žodžiu.

Įrodykite, kad tai yra pasaka.

Kokia yra pagrindinė pasakos idėja?

Ko šis darbas moko?

Iš kieno perspektyvos pasakojama istorija?

V. Darbas grupėse.

Surinkite žodžius ir paaiškinkite, ką jie reiškia ir kaip jie susiję su mūsų pamokos tema: ekologija, flora, fauna.

VI. To, kas išmokta, įtvirtinimas. Atrankinis skaitymas ir diskusija.

Kur vyksta renginiai?

Kur gyveno Kalėdų eglutė? Perskaitykite.

Perskaitykite Kalėdų eglutės aprašymą.

Ar ji turėjo draugų?

Kaip Yolochka miške gyveno viena? Perskaitykite.

Kas privertė Yoločką nerimauti?

Kokius jausmus apėmė Yolochka? Įsivaizduokite save jos vietoje.

Pažvelkite į iliustraciją 205 puslapyje. Koks pasakos epizodas pavaizduotas? Paskaitykime pagal vaidmenis grupėse Po 3 žmones, pasiskirstykite vaidmenis patys.

Kas jai atsitiko, kai ji pabudo?

Ar Kalėdų eglutė kam nors suteikė džiaugsmo? Kodėl?

Kokį charakterį turėjo Yolochka?

S. Mikhalkovas šią istoriją užrašė eilėraščiu. Su šio eilėraščio pradžia susipažinome per kalbos apšilimą.

Išklausykite visą eilėraštį (skaito pasiruošęs mokinys).

Sniege buvo Kalėdų eglutė -

Žalia adata,

Dervingas,

sveikas,

Pusantro metro.

Įvyko įvykis

Viena žiemos diena:

Miškininkas nusprendė jį iškirsti! –

Taip jai atrodė.

Ji buvo pastebėta

Buvo apsuptas...

Ir tik vėlai vakare

Ji atėjo į protą.

Koks keistas jausmas!

Baimė kažkur dingo...

Stikliniai žibintai

Jos dega jos šakose.

Papuošalai spindi -

Kokia elegantiška išvaizda!

Tuo pačiu, be jokios abejonės,

Ji stovi miške.

Nenupjauti! Visa!

Gražus ir stiprus!...

Kas ją išgelbėjo, kas nurengė?

Miškininko sūnus!

Kuri istorijos versija jums patiko labiausiai? Kodėl?

VII. Fizik. tik minutę.

Vaikai deklamuoja eilėraščius ir atlieka judesius:

Miške yra trys lentynos

Eglės, eglės, eglės.

Dangus kabo ant eglių,

Kalėdų eglučių šakose yra rasa.

VIII. To, kas išmokta, įtvirtinimas. Testas.

Vaikai testą atlieka poromis.

a) S. Marshak;

b) S. Mikhalkovas;

c) N. Sladkovas.

    Netoli kur išaugo Kalėdų eglutė?

a) iš miško;

b) iš miesto;

c) iš girininko namo.

    Su kuo ji kartą susitiko?

a) su kiškiu;

b) su lape;

c) su vilku.

    Kas papasakojo Kalėdų eglutei apie Naujuosius metus?

a) varna;

b) keturiasdešimt;

    Kalėdų eglutė gyveno baimėje ir nerime:

a) pavasarį ir vasarą;

b) vasara ir ruduo;

c) rudenį ir žiemą.

    Kada radai Yoločką?

a) nupjauti;

b) apsirengęs;

c) nukirpti ir pasipuošti.

Patikrinkime iš priekio, tikrindami lentos atsakymus.

Atsistokite grupei, kuri nepadarė nė vienos klaidos. Plojome už vaikinus.

IX. Atspindys.

- Ką labiausiai gavai iš pamokos?

Už ką pagirtum save?

Kas, jūsų nuomone, nusipelno ypatingo pagyrimo? Kodėl?

Pamokoje įgytos žinios pravers, kur?

X. Pamokos apibendrinimas.

Kokį darbą skaitėte klasėje?

Ką S. Michahalkovas norėjo mums perteikti?

Ką turėtų prisiminti kiekvienas planetos žmogus?

Pamokų pažymiai.

XI. Namų darbai.

Paruoškite išraiškingą pasakos skaitymą ir atpasakojimą iš Yoločkos perspektyvos.

Literatūra:

S.V. Kutyavina Literatūrinio skaitymo pamokos raida. Į vadovėlį L.F. Klimanova ir kt., 2 klasė. Maskvos „Waco“ 2012 m

Literatūrinio skaitymo pamokos planas. 2 „B“ klasė, mokytoja Zelenecka I.G. 2014-12-24

Pamokos tema: S. Mikhalkovas „Naujųjų metų išvakarėse“, „Naujųjų metų faktas“

Pamokos tikslai: Edukacinis: supažindinti vaikus su S. Mikhalkovo kūryba.

Tobulinimas: lavinti sklandų sąmoningo skaitymo įgūdžius;

lavinti mokinių dėmesį, atmintį, kalbą; lavinti gebėjimą dirbti su iliustracijomis.

Ugdomasis: ugdyti susidomėjimą ir pomėgį skaityti; plečiantis skaitytojo akiratį.

Įranga: pristatymo naudojimas Kelionės pagal S. Mikhalkovo knygą „Eime, einame, einame...

Pamokos eiga

Org. momentas.

Namų darbų tikrinimas.

Pamokos tikslų nustatymas.

Artėja šventė – Naujieji metai. Kuo ypatinga ši šventė? (Tai stebuklinga šventė, mes linkėjimus arba siunčiame laiškus Kalėdų Seneliui ir norai išsipildo, net neįtikėtini - pasakų įvykių.)

Šiandien klasėje sužinosime apie Naujųjų metų linkėjimus.

Atsiverskite vadovėlius ir perskaitykite pavadinimą.

4. Naujos medžiagos studijavimas.

1. Pirminis skaitymas. „Naujųjų metų išvakarėse“ Mokytojas skaito, vaikai seka vadovėlį.

Ar tau patiko eilėraštis? – Kokie jausmai gimė jūsų sieloje?

Kokius linkėjimus sakai Naujųjų metų išvakarėse?

Ką reikia padaryti, kad jūsų norai išsipildytų? Raskite atsakymus eilėraštyje.

Skaitymas išraiškingai

2 Pirminis istorijos „Naujųjų metų istorija“ skaitymas

Mokytojas skaito, vaikai vadovaujasi vadovėliu.

2. Pokalbis perskaičius.

Kas šioje pasakoje tikra, o kas išgalvota?

Ar tau patiko pasaka?

Kas tau labiausiai patiko šioje istorijoje?

Kokius jausmus tavyje pažadino ši pasaka?

Ar buvo akimirkų, kai gailėsi Kalėdų eglutės? Apibūdinkite šią akimirką.

Iš ko pasakojama istorija? (Autoriaus vardu)

5. Kūno kultūros minutė.

6. Naujos medžiagos konsolidavimas.

1. Parengiamieji darbai prieš skaitant.

Pirmiausia perskaitykite skiemenis, tada ištisus žodžius.

Mylėti-sya - žavėtis pakankamai To-know-me - susitikti

Lenktynės – siūbuoti

Slėpti – slėpti Ob-la-we-va-ly – nutrūko

Arčiau-arčiau – artėja

Skaitykite visais žodžiais

Miškas – miškas Naktis – pernakvota Spalva – spalvota Stiklas – stiklas Sidabras – sidabras

2. Išraiškingas skaitymas.

3. Darbo analizė.

Kur vyko renginiai? -Kur gyveno Kalėdų eglutė? -Paskaitykite, kaip autorius apibūdina Kalėdų eglutę?

Ar ji turėjo draugų? -Kaip Eločka miške gyveno viena?

Kas privertė Eločką nerimauti? (Atskrido šarka ir pasakė jai, kad ji bus nupjauta Naujųjų metų išvakarėse.)

Kokie jausmai gali kilti tokioje situacijoje? – Koks buvo Yoločkos charakteris?

Pagrįskite savo atsakymą pavyzdžiu iš teksto?

Kaip Elochka pradėjo gyventi po Magpie istorijos? (Iš baimės ir nerimo.)

Ar Kalėdų eglutė kam nors suteikė džiaugsmo? Kodėl?

Perskaitykite dialogą tarp Šarkos ir Kalėdų eglutės. Pabandykite tai perteikti savo žodžiais (dirbkite poromis.)

7. Kūno kultūros minutė.

8. Dirbkite su iliustracija.

Pažvelkite į iliustraciją vadovėlyje. – Kas pavaizduotas šioje iliustracijoje?

Kokį epizodą pavaizdavo menininkas? - Raskite šią ištrauką tekste ir perskaitykite.

Kuris menininkas pavaizdavo Kalėdų eglutę? - Kaip manai, ką ji šiuo metu jaučia?

Kaip manote, kaip ji jaučiasi šią akimirką?

Kaip menininkas padėjo mums pamatyti šiuos jausmus?

9. Akiračio praplėtimas.

Prisimeni, kuo poezija skiriasi nuo prozos?

Ar žinojote, kad S. Mikhalkovas tą pačią istoriją užrašė eilėraščiu. Klausyk, ką jis padarė.

(Eilėraštį skaito pasiruošę mokiniai.)

Ar tau patiko eilėraštis?

Vaikinai, kokie eilėraščiai S.V. Ar pažįsti Mikhalkovą?

10. Pasinaudojęs S.V. Mikhalkovas „Eime, einame, einame...“.

Naudojamas chorinio skaitymo pristatymas.

1 skaidrė. Susipažinimas su rašytojo S. V. Mihalkovo portretu. -Ar pažįsti rašytoją?

2 skaidrė. Leiskitės į kelionę po S.V. knygą. Mikhalkovas „Eime, einame, einame...“.

3 skaidrės, 4 skaidrės. "Mano šuniukas".

7 skaidrės, 8 skaidrės. "Ką tu turi?"

11 skaidrės, 12 skaidrės. "Avis"

13-14 skaidrė. "Draugų daina"

15 skaidrės, 16 skaidrės. "Jei"

17 skaidrės, 18 skaidrės. „Sniege buvo Kalėdų eglutė“

12. Pamokos santrauka.

Kokie S. Mikhalkovo darbai jums patiko?

Įvertinimas. Atspindys

Taip turėjo atsitikti, mano mažoji dukra susirgo prieš pat Naujųjų metų šventes. Aukšta temperatūra ji atsikėlė likus dviem dienoms iki matinės, kuri buvo ruošiama darželyje. Žlugusios vilties išvysti „tikrąjį“ Kalėdų Senelį nuotrupos nepakeliamai sužalojo jos mažąją sielą, o pirmoji suvokta neteisybė jos gyvenime vis liejosi karčiomis ašaromis.

Aš nerimavau ne mažiau nei mano dukra. Bandymas prisiskambinti menininkui iš gerųjų biurų likus trims dienoms iki šventės, žinoma, buvo nesėkmingas. Taip pat nebuvo įmanoma pasikviesti vieno iš savo draugų pas savo nelaimingą dukrą Kalėdų Senelio vaidmeniui: vos prieš tris mėnesius persikėlėme į Podolską iš komunalinio buto kariniame miestelyje m. nuosavas butas. Tarp bėdų ir rūpesčių iš pradžių įkurtuvės, paskui ruošimasis šventei, nespėjau užmegzti naujų pažinčių, pažinojau tik kelis artimiausius kaimynus. Tai vienas iš jų, apie kurį noriu pakalbėti.

Likus kelioms valandoms iki varpelių, aš, norėdamas sutvarkyti namus idealiai (kad būtų švaru visus metus!), iššokau iš įėjimo su šiukšlių maišu ir... sužavėtas stovėjau ant ledinės verandos. Kalėdų Senelis stovėjo tiesiai priešais mane! Aukštas, gražus, akinamai prašmatniu kailiniu, stora, šilkine barzda. Jis buvo iš kai kurių gera pasaka, kilniu guoliu, rausvais skruostais ir maloniomis akimis. Sąžiningai, man tiesiog užgniaužė kvapą iš susižavėjimo. Tarsi tai būtų ne menininkas iš elitinės kompanijos, o pats tikriausias Morozas – gubernatorius. Atskubėjau pas jį, papasakojau apie dukros ligą, pažadėjau pinigų už dešimties minučių vizitą, maldavau, kad jis pradžiugintų sergančią mergaitę. Tačiau jaunuolis, įsėdęs į savo automobilį, pasakė, kad skuba ir man niekuo padėti negali. Mėlyni dūmai iš jo automobilio išmetamųjų dujų ištirpo į orą. Mechaniškai išnešiau šiukšles, tada grįžau prie įėjimo ir ten negalėjau sulaikyti ašarų. Kai netoliese sustojo mano kaimynė Marina Alekseevna, aš negirdėjau. O ji, paėmusi mane už rankos, nusivedė į šiltą įėjimą ir paprašė papasakoti, kas man atsitiko. Išklausiusi visas mano nuoskaudas, ji bandė mane nuraminti, tada nuskubėjo į savo butą. Grįžusi namo pradėjau pasakoti dukrai, kad ką tik sutikau senelį Frostą, ir jis pažadėjo jai po eglute atnešti nuostabią dovaną.

Ir tada atsitiko kažkas neįprasto. Kalėdų Senelis iš tikrųjų paskambino į mūsų buto duris. Senas avikailis, raudonais ir pilkais lūpų dažais nudažyti skruostai, keli vatos gabalėliai, priklijuoti prie smakro, ir juoda kepurė su ausų atvartais per kaktą... Dabar sakytų, kad šis svečias jis atrodė kaip eilinis benamis, užklydęs pasižiūrėti. Bet pamatęs juokingas Marinos Aleksejevnos akis už viso šito „šlovės“, supratau, kas vyksta. Keisčiausia, kad mano dukra svetimo žmogaus visiškai nebijojo. Pusvalandį ji skaitė poeziją, dainavo dainas ir šoko su svečiu aplink eglutę. Ir tada ji gavo dovaną – didelį maišelį, pripildytą iki kraštų šokoladų, sausainių, saldainių ir mandarinų. Dar po pusvalandžio mano pavargusio, bet laimingo vaiko akys pradėjo merkti, o senelis Frostas iškeliavo į savo „tolimus ir šaltus kraštus“. Paguldęs dukrą į lovą nuskubėjau pas kaimynę, norėdamas padėkoti už palaikymą. Jos buto durys buvo šiek tiek praviros. Paskambinus palaukiau minutę ir įėjau į koridorių. Kambariuose nieko nebuvo, tik kažkur girdėjosi vanduo. Paskambinus šeimininkei, išgirdau, kaip Marina Aleksejevna kviečia mane į vonią.

Tai, ką pamačiau kitą akimirką, mane sukrėtė iki širdies gelmių. Grįžusi iš mūsų kaimynė nusprendė grįžti į normalią būseną, bet taip nebuvo! Vatos gabalėliai, suklijuoti BF klijais, nenorėjo atsiplėšti nuo odos, cheminiai lūpų dažai nenorėjo nusiplauti nuo skruostų. Tačiau tą vakarą Marina Aleksejevna laukė svarbių svečių, be to, šie svečiai jau sėdėjo jos vyro automobilyje ir turėjo pasirodyti bet kurią minutę.

Kartu stengėmės atkurti moters išvaizdą, jei ne šventišką, tai bent jau ne šokiruojančią. Pasirodė silpna. Manau, kad mano kaimynė savo išvaizda nustebino mano vyrą ir svečius, kurie tą Naujųjų metų naktį prisiminė ilgam.

Nuo to laiko praėjo daugiau nei dvidešimt metų. Ir Marinos Aleksejevnos nebėra šiame pasaulyje - labai graži moteris, geraširdis ir simpatiška siela. Mano dukra užaugo. Jos gyvenime buvo daug Kalėdų Senelių: mokytojavo darželis, kūno kultūros mokytoja mokykloje, kviestiniai menininkai ir draugai, apsirengę raudonais kailiniais. Tačiau visus šiuos metus ji saugo savo pirmojo senelio Frosto atminimą. Nes jis buvo pats tikriausias, nes atnešė ne tik dovaną, bet ir padovanojo dalelę savo širdies, savo meilės ir dėmesio. Ir visa tai kartu yra tikras STEBUKLAS, taip reikalingas kiekvienam žmogui...

LITERATŪRINIO SKAITYMO PAMOKOS PLANAS 2B KLASĖJE

Visas vardas (vardas ir pavardė)

Košmanė Galina Anatolevna

Darbo vieta

MBOU-vidurinė mokykla Nr. 6 Klintsy

Pareigybės pavadinimas

Mokytojas pradines klases

Prekė

Literatūrinis skaitymas

Klasė

Tema ir pamokos numeris temoje

S. Mikhalkovas „Naujųjų metų istorija“ 2 pamoka

Pagrindinė pamoka

L.F.Klimanova, V.G.Goretskis – Literatūrinis skaitymas

    Pamokos tikslas: toliau dirbti su Mikhalkovo kūriniu „Naujųjų metų pasaka“, lavinti sklandaus sąmoningo skaitymo įgūdžius, lavinti dėmesį, atmintį, kalbą, gebėjimą dirbti su tekstu.

9. Užduotys:

- edukacinis – toliau susipažinti su Mihalkovo kūryba, lavinti greito, sklandaus sąmoningo skaitymo įgūdžius, gebėjimą dirbti su tekstu, dirbti su ekspresyvumu.

- besivystantis – lavinti dėmesį, atmintį, žodinę kalbą, vaizduotės mąstymą.

- edukacinis - ugdyti meilę gamtai, supančiam pasauliui, rūpestingą požiūrį į ją.

    Studentų darbo formos: priekinis pokalbis, individualus darbas, darbas porose, darbas grupėse.

    Reikalinga techninė įranga: kompiuteris, projektorius, ekranas, garsiakalbiai, skaitmeninės garso įrangos komplektas iš Vieningos skaitmeninės garso įrangos kolekcijos

    Pamokos struktūra ir eiga

1 lentelė.

Technologinis žemėlapis pamoka

Pamokos etapas

Naudotų EOR pavadinimai

(nurodant serijos numeris iš 2 lentelės)

Mokytojų veikla

(nurodant veiksmus su ESM, pavyzdžiui, demonstravimą)

Studentų veikla

Laikas

(per minutę)

Organizacinis momentas

Dainos Elochka Elka fonograma...

Nuskambėjo skambutis į klasę. Nusišypsokime vieni kitiems ir dovanokime gera nuotaika ir sėdėkim ramiai

Uch. sveikinkite vieni kitus, emociškai pasiruoškite pamokai

Atnaujinti

naujų žinių

1 skaidrė

2 skaidrė

Kodėl ši daina skambėjo pamokos pradžioje?

Kur šiandien keliausime?

Ko norėtumėte išmokti iš šios pamokos?

Studentas atsako:

a) išraiškingas skaitymas

b) gebėjimas atpasakoti

d) darbas su tekstu

Namų darbų tikrinimas

3 skaidrė (bandymas)

Sužinokime, kaip atidžiai skaitote pasaką namuose. Norėdami tai padaryti, atsakysime į testo klausimus.

Vaikai skaito skaidres ir pasirenka teisingą atsakymą.

Kalbos apšilimas

Skaidrė Nr. 4

Pirmiausia atlikime pratimą, kuris padės išraiškingai, be klaidų skaityti: Eglė, Eglė, Eglė, dygliuotas spygliukas.

Vaikai skaito:

a) chore

b) eilėmis

c) po vieną

Darbas pamokos tema

Skaidrė Nr. 5

Skaidrė Nr. 6

Atsiverskime pasaką ir pasiruoškime gražiai atsakyti į klausimus žodžiais iš teksto

– Kur vyksta įvykiai pasakoje?

Kaip Kalėdų eglutė gyveno miške?

Raskite žodžius, bylojančius apie eglutę kaip asmenybę (jis augo, šildė, drebėjo, pažino, buvo ne vienas). žmogaus bruožai jis naudojo personifikaciją.

Pažvelkite į iliustraciją iš vadovėlio. Ji jums pasakys herojų charakterį.

Kokia mūsų Kalėdų eglutė?

Kas yra mūsų šarka?

Darbas su tekstu, atrankinis skaitymas.

Darbas su aiškinamasis žodynas Ožegova.

Pateikiamos herojų charakteristikos.

Fizik. Tik minutę.

Skaidrė Nr. 6

Žalios eglės siūbuoja vėjyje ir žemai lenkia. Kiek žalių eglučių galėsime padaryti, tiek ir lenkimų padarysime. Pritūpkite tiek kartų, kiek turime drugelių. Kiek turime raudonų apskritimų, tiek ir šuolių padarysime.

Atliekami judesiai.

To, kas išmokta, įtvirtinimas. Skaitymas pagal vaidmenis. Inscenizacija.

Dialogo „Šarkos ir eglutės“ skaitymas (darbas poromis)

Darbas poromis, raiškaus skaitymo pratimas.

Problemos pareiškimas.

Skaidrė Nr. 7 „Bryansko miško gamtos rezervatas“

Įsivaizduokite, kad mūsų kalėdinės eglutės miške nebėra

Kas atsitiks?

Ar manote, kad vargu ar galėtume padėti jų nenukirtę?

Pranešimas apie Briansko miško gamtos rezervatą.

Vaikai daro prielaidas, interpretuoja žodį draustinis, klausosi informacijos apie spygliuočių miškų naudą.

Pasakos analizė

Pažintis su S. Mikhalkovo eilėraščiu „Įvykis“

Kas nutiko Kalėdų eglutei Naujųjų metų išvakarėse

Pabraukite pagrindinius medžio žodžius. (pabudęs, gyvas, papuoštas, lieknas)

Skaityti tekstą (dalis Nr. 4, rasti tekste žodžius)

Atspindys

Skaidrė Nr. 8

Pasirinkite ir tęskite bet kurį sakinį

Aš sužinojau...

Pagirčiau save...

noriu žinoti...

Studentai atsako

Pamokos santrauka

Skaidrė Nr. 9

10 skaidrė „Skubėk daryti gera!

Kodėl S. Mikhalkovo kūrinys vadinosi „Naujųjų metų pasaka“, o ne „Naujųjų metų pasaka“?

Studentai atsako. Taip visada buvo ir turi būti, todėl „Skubėk daryti gera“

Namų darbai

11 skaidrė

Perpasakokite pasaką iš eglutės perspektyvos, naudodami pamokoje paryškintus žodžius.

Pamokos savianalizė

Literatūros skaitymo pamoka antroje klasėje pagal tradicinę sistemą pagal „Rusijos mokyklos“ (FSES) programą, vadovėlio autorius yra L.V.Goretskis. Skyrius „Kaip mokėti gerai skaityti“, S. Mikhalkovo kūrinys „Naujųjų metų istorija“. Įjungta šis darbas Skiriamos 2 valandos.

Pamokos tipas: įgytų žinių kartojimas ir apibendrinimas.

Pamokos metu buvo sprendžiamos šios užduotys:

Švietimas:įtvirtinti gebėjimą kūriniuose sukurti įvykių grandinę, tobulinti raiškiojo skaitymo įgūdžius, analizuoti kūrinį.

Švietimas: užmegzti psichologinį ir emocinį kontaktą su vaikais, ugdyti domėjimąsi skaitymu, ugdyti teigiamą požiūrį į juos supantį pasaulį, žmones, mokyti vaikus analizuoti savo elgesį per literatūros herojų veiksmus.

Švietimas: ugdyti gebėjimą įžvelgti veikėjų trūkumus, juos paaiškinti, ugdyti emocinį suvokimą skaitant pagal vaidmenį.

Buvo naudojama ši įranga:

1 Ekranas

2 Kompiuteris

3 Multimedijos projektorius

4 Ožegovo žodynas

5 Atspausdinti testų lapai kiekvienam mokiniui

6 kompiuterinis pristatymas

Atsižvelgiant į pamokos tipą, buvo pateikta tokia pamokos struktūra:

Apsisprendimo etapas: Tikslas: pritraukti mokinių dėmesį, todėl reikalingos skaitymo pamokos.

Pasiruošimas aktyviam pažintinė veikla. Tikslas: problemos išdėstymas, pamokos tikslo perteikimas.

Pagrindinis pamokos etapas:įvykių sekos kūrimas, išraiškingas įvykių skaitymas ir analizė, skaitymas pagal vaidmenį, veikėjų ir jų charakteristikų pasiskirstymas.

Refleksijos stadija. Apibendrinant pamoką

Pamokos metu buvo naudojami METODAI (pagal informacijos šaltinio tipą):

žodinis(pokalbis, analizuojant epizodus, refleksijos stadijoje)

vizualinis(rengiantis aktyviai pažintinei veiklai, analizuojant epizodus, pagrindinėje stadijoje)

praktiška(darbas paryškinant tekste žodžius, apibūdinančius pasakos veikėjus)

Pagal išvaizdą švietėjiška veikla:

Savarankiškas darbas„Dirbk poromis, dirbk su tekstu“

Probleminis paieškos būdas.

Pažintinės veiklos formos:

Grupinis (darbas poromis, individualus). Pamokoje naudojamos vaizdinės priemonės techninėmis priemonėmis mokymas. Pamokoje vyko glaudus tarpdalykinis bendravimas. Papildomos informacijos apie spygliuočių miškus įvedimas į pamoką (pranešimas apie Valstybinį biosferos rezervatą Briansko srityje, apie spygliuočių miškų vaidmenį žmogui ir aplinkiniam pasauliui) leido kuo išsamiau ir vaizdingiau pristatyti spygliuočių įvykius. pasaka.

Stimuliavimas ir motyvavimas buvo vykdomas sukuriant domėjimosi naujumu, pasikliovimu situaciją gyvenimo patirtis, kuriant situacijas, emocinius ir moralinius išgyvenimus.

Turinys mokomoji medžiaga o pamokoje naudojami darbai buvo skirti mokinių pažintinei veiklai palaikyti. Reikalavimai dėl moderni pamoka apima privalomą informacinių technologijų naudojimą. Todėl buvo sukurtas kompiuterinis pristatymas. Atsižvelgiant į psichologines ir amžiaus ypatybės jaunesni vaikai mokyklinio amžiaus, buvo įtrauktos sveikatą tausojančios technologijos – fizinės. minučių. ugdomuoju požiūriu pamoka prisidėjo prie vaikų domėjimosi skaitymu ir teigiamo požiūrio į žmones bei juos supantį pasaulį ugdymo. Užduoties pamoka įvykdyta. Visi etapai yra tarpusavyje susiję.

Tikslai:

  • toliau susipažinti su talentingo vaikų rašytojo S. V. Mikhalkovo biografija ir kūryba;
  • supažindinti su ideologinė prasmė literatūrinė pasaka „Naujųjų metų istorija“;
  • analizuoti šį epinį kūrinį.

Užduotys:

  1. Toliau susipažinti su S. V. Mikhalkovo biografija ir kūryba; toliau tobulinti skaitymo įgūdžius, sąmoningumą, sklandumą, greitį, išraiškingumą ir ugdyti gebėjimą „skaityti apgalvotai“, t.y. pagalvokite apie darbą prieš skaitymą, skaitymo metu ir po jo.
  2. Lavinti žodinę kalbą, vaizdinį ir loginį mąstymą, dikciją, žodyną; gebėjimas analizuoti, apibendrinti, lyginti
  3. Ugdyti rūpestingą požiūrį į gamtą, užsispyrimą, pagarbą viena kitai, gebėjimą dirbti kartu.

Įranga: vadovėlis „Gimtoji kalba“, S. V. Mikhalkovo knygų paroda, rašytojo portretas; kompiuterinis pristatymas; skiemenų lentelės; lapeliai su patarlių tekstais.

Pamokos eiga

1. Organizacinis punktas:

Mokytojas: Suskambėjo mūsų atviros literatūrinio skaitymo pamokos skambutis. (1 skaidrė)

Vaikinai, šiandien mūsų pamokoje yra svečių. Kreipkimės į juos ir pasisveikinkime.

Ar esate pasiruošę pamokai? Taip
Tikiuosi jumis, draugai.
Esame gera draugiška klasė
Viskas mums susitvarkys.

2. Pamokos temos perteikimas ir tikslo išsikėlimas.

Šiandien pamokoje susipažinsime su labai garsaus vaikų rašytojo kūryba, skaitysime jo kūrinį „Naujųjų metų istorija“, keliausime į pasaką žiemos miškas ir pabandykime padėti jos gyventojams.

Skaitymas iš lentos „Mes esame atsakingi už viską šioje planetoje“

3. Namų darbų tikrinimas.

O pirmasis mus miške pasitinka gražuolis baltakamienis beržas. Įsivaizduokime, kad priėjome prie jo, palietėme šakas, užklojome sniegu. O koks nuostabus rusų poetas taip pat žavėjosi rusiško beržo grožiu?

Namuose išmokote atmintinai S. A. Yesenino eilėraštį „Beržas“. Pasiklausykime vaikinų, kurie bandys perteikti klausytojams Jesenino eilėraščio grožį. Vertindami skaitymą kalbame apie 3 skaidrė.

Skaito mintinai – 3 mokiniai. Vertinama kortomis 5 4 3 (be komentarų)

Kūno kultūros minutė:

1) Vėjas pučia mums į veidus...

2) Pilkas zuikis sėdi.....

4. Parengiamieji darbai

Mokytojas: Po beržu kažkas rašė žodžius sniege, bet jie buvo padengti sniegu. Išskirkime šiuos žodžius.

Mokytojas: Kokią šventę prisimename perskaitę šiuos žodžius?

Mokytojas: Ar žinote, kad senovėje Naujieji buvo švenčiami kovo 1 d. (pavasario pradžia, gamtos pabudimas), vėliau Naujuosius pradėjo švęsti rugsėjo 1 d. ir tik prieš 300 metų caras Petras I įsakė Naujuosius metus švęsti nuo gruodžio 31 iki sausio 1 dienos. Naujieji metaiĮprasta dovanoti dovanas, džiaugtis, linksmintis ir sakyti „Su Naujaisiais metais!“, „Laiminga nauja laimė!

Beldimas į duris – telegrama.

Paskaitykime. Pagalvokite, kokia intonacija turėtų būti skaitoma ši telegrama, atsižvelgiant į turinį (džiaugsminga, nerimastinga, su pagalbos šauksmu)

Mokytojas: Kuris iš miško gyventojų galėjo išsiųsti šią telegramą?

Pedagogas: Eglė yra medis, kurį mes vadiname paukščių valgykla (vaškiniai, voverės, šernai, briedžiai, visi čia ateina per žiemos šaltį).

Muzikos instrumentas fortepijonas pagamintas iš eglės medienos. Eglė – miško ilgaamžė. Ji gyvena 150-200 metų. Įsivaizduokite, kad šis gražuolis bus nupjautas ir savaitei įneštas į namus, o tada išmestas. Kaip galime padėti Kalėdų eglutei?

Eilėraštis „Gyvenk, eglute! I. Tokmakova.

Pedagogas: Ir nuostabus vaikų rašytojas, kurio knygų turime parodoje, mums pataria – aš skaitau knygų pavadinimus. Jūs atspėjote – kas tai.

Tai S. V. Mikhalkovas

Mokytojas: Vaikinai mums paruošė trumpą žinutę apie S. V. Mikhalkovo darbą (2 žinutės)

Mokytojas: Mikhalkovas populiarus visame pasaulyje, jo knygos išverstos į daugybę kalbų. Bendras jų skaičius (tiražas) – 230 milijonų egzempliorių.

5. Praneškite apie pamokos temą. Tikslo nustatymas.

Šiandien skaitysime jo kūrinį, kuris vadinasi „Naujųjų metų faktas“

Ką, jūsų nuomone, reiškia šis žodis „tiesa“?

Tikrai taip atsitiko. Galbūt autorius prisimena šią istoriją iš savo vaikystės, o gal jam papasakojo kas nors pažįstamas.

Mokytojas: Pirmojo skaitymo metu pabandykite suprasti, apie ką ši istorija, įsivaizduokite save tarp herojų ir tapkite įvykių dalyviu.

6. Pirminis teksto suvokimas.

1 dalis – skaito mokytoja.

2 dalis - dramatizacija/Šarkų ir eglių dialogas.

3 dalis - studentas.

4 - mokytojas.

5 dalis – mokinys ir mokytojas.

7. Pirminio teksto suvokimo tikrinimas.

Ką galite pasakyti apie tai, ką skaitote?

(džiaugsmas, nerimas, baimė ir kt.)

Kam nutiko jūsų perskaityta istorija?

8. Darbo skaitymas ir analizė.

1 kartą - lėtai

2 kartus - vidutiniu tempu

tada - 3 kartus greitai

*Perskaitykime susijusius žodžius, kai kurie iš jų atsiras tekste (8 skaidrė)

*Paaiškinkime kai kurių žodžių reikšmę naudodami „Aiškinamąjį žodyną“

/Individualus darbas/.

*Sunkūs žodžiai - skiemenimis, sklandžiai, tada ištisais žodžiais. (10 skaidrės)

9. Minutė poilsio./Psichologinė gimnastika/

/Skamba muzika./

Užmerkite akis ir įsivaizduokite, kad esate žiemos miške.

Parodykite, kad buvote šalta ir susitraukėte, sušilote ir šypsotės.

Jūs netyčia pataikėte į veidą sniego gniūžte, apsimeskite, kad esate nusiminęs, o dabar nubraukite snaiges, šypsokitės ir puiki nuotaika Tęskime pamoką.

*Mokytoja (rengimosi metu tekstą suskirstiau į semantines dalis analizei antrojo skaitymo metu).

1 dalis – skaitymas „grandinėje“

Kaip Kalėdų eglutė gyveno miške? Ar ji buvo vieniša ar nuobodu? Kodėl?

Raskite žodžių, pasakojančių apie medį kaip apie žmogų.

Prisiminkite, kaip ši technika vadinama literatūroje.

2 dalis - dialogo skaitymas „sau“

Pasakykite mums, kurią iš jų pristatėte kaip Kalėdų eglutę, o kurią - kaip Šarką.

Skaitymas pagal vaidmenis.

3 dalis – Raskite ir perskaitykite, kaip Kalėdų eglutė pradėjo gyventi po pokalbio su Soroka?

Šie žodžiai turi ypatingą emocinę konotaciją.

Apie kurią dieną kalbama kitoje dalyje?

Kieno bijojo Kalėdų eglutė?

Kaip elgėsi į mišką atėjęs žmogus?

Aš pradėsiu sakinį, o jūs užbaigsite žodžiais iš teksto:

"Jis nepastebėjo..."

Tai buvo pats įdomiausias, įtempčiausias momentas.

Kas atsitiko Yolochkai, kai ji pabudo?

Ar Kalėdų eglutė buvo laiminga, ji tapo Naujaisiais?

Kas su ja džiaugėsi?

10. Antrinė sintezė.

Kaip manote, kaip jautėsi Yoločka, kai prarado sąmonę ir pabudo?

Darbas su paveikslo planu .

Paruošiau jums 5 iliustracijas „Naujųjų metų išvakarėms“ Pavadinkite jas eilės tvarka (dirbkite grupėse) (11 skaidrės)


Dabar dirbkime poromis.

Ant jūsų stalų yra popieriaus lapas su 3 patarlėmis. Turite pasirinkti, kuris iš jų atspindi pagrindinę „Naujųjų metų išvakarės“ idėją? (12 skaidrės)

Kam ši istorija baigėsi gerai? Ar tik Kalėdų eglutei?

Skaitome aforizmą „Skubėk daryti gerus darbus“.

A S.V. Mikhalkovas taip pat parašė eilėraštį apie Naujųjų metų medį.

S. Mikhalkovo eilėraščio „Įvykis“ skaitymas.

11. Pamokos santrauka.

Mūsų kelionė į žiemos mišką baigėsi.

Su kokiu vaikų rašytoju mes ir toliau susipažinome šiandien?

Kokias jo gyvenimo akimirkas prisimenate?

Ką galite pasakyti apie „Naujųjų metų išvakarės“ herojus?

Kaip manote, ką S. V. norėjo jums perteikti? Mikhalkovas?

Ką Yoločka jums pasakytų, jei ateitų į mūsų pamoką?

* * * * * * *
Su n A Su Ir b O (ant snaigių)

12. Įvertinimas. Pagirti.

Ir aš kartu su Yolochka dėkoju jums už puikų darbą.

13. Namų darbai.

203-207 p. Paruoškite išraiškingą skaitymą. Stenkitės perteikti kiekvieno veikėjo jausmus.