Supažindinti vaikus su muzikos instrumentais. Žaidimų rinktinė tema „Muzikos instrumentai. Muzikos instrumentų užsiėmimų vedimo darželyje tikslai, konkrečios užduotys ir technikos

22.06.2019

Tikslas: supažindinti vaikus su rusų liaudies instrumentais.

Užduotys:

  • Įskiepykite meilę savo kultūrai ir istorijai.
  • Praturtinti vaikų žinias apie rusų liaudies muzikos instrumentų savybes ir ypatybes; išmokti atskirti jų tembrinę spalvą.
  • Pristatykite apibrėžimus: „simfoninis, liaudies orkestras“.

Grožinė literatūra:

  1. V. Byčkovas„Meninio amato pagrindai. Muzikos instrumentai".
  2. TAIP. Rytovas"Tradicijos liaudies kultūra V muzikinis išsilavinimas vaikai“.

Muzikinis repertuaras:

  1. Rusų liaudies melodija „Barynya“.
  2. Rusų liaudies melodija „Mėnulis šviečia“.
  3. Rusų liaudies melodija „Kamarinskaja“.
  4. Rusų liaudies melodija „O tu, beržele“.
  5. J. Strausso „Valsas“.
  6. Šokinėja alkūnė.

Medžiagos:

Muzikos instrumentai: gusli, ocarina, zhaleika, akordeonas, sagos akordeonas, rubelis, domra, balalaika, šaukštai, barškutis.

Įranga: ekranas, stereo sistema, multimedijos sistema, galvosūkiai, vaizduojantys rusų liaudies instrumentus (balalaika, domra).

Pamokos eiga

Vaikai įeina muzikos sale ir atsisėsti ant kėdžių.

Skamba rusų liaudies melodija „Barynya“.

Iš užkulisių išlenda dvi jaunos damos rusiškais kostiumais liaudies kostiumai ir atlikti linksmas šokis su nosinaitėmis.

1-oji mergina: Sveiki, mieli svečiai!

Vaikai: Sveiki.

2 jauna mergina:Šiandien susipažinsime su rusų liaudies muzikos instrumentais.

Visi žemėje
Yra namai.
Gera ir smagu
Ir jame jauku.
Šuo turi (vaikai spėja) ... veislyną,
Lapė turi... skylę,
Robinas turi... lizdą,
Pelėda turi... įdubą.

1-oji mergina: Vaikinai, kaip manote, kur gyvena mūsų draugas, muzikos garsas?

Gal žuvėdros šauksme?... (vaikų atsakymai)
Erelio narve? ...
Arba trimito skambesyje
Geras dramblys? ...

Vaikai: Muzikinis garsas gyvena muzikos instrumentais.

1-oji mergina: Teisingai. Žiūrėkite, vaikinai, aš turiu šaukštus rankose.

2 jauna mergina: Ir aš turiu reketą.

Kartu: Tai rusų liaudies muzikos instrumentai.

Jaunosios kviečia vaikus žaisti.

Vyksta muzikinis didaktinis žaidimas „Linksmasis ritmas“.

Žaidimo aprašymas:

Pirmoji jauna ponia įjungia ritminį raštą šaukštai, kartoja vaikai, delnais plakdami ritmą.

Antroji jaunoji ponia groja ritminiu modeliu terkšlė, vaikai kartoja ritmą trypdami kojomis.

Vaikas išeina ir skaito eilėraštį apie šaukštus.

Mes nesame kastiniai – mes tik šaukštai,
Bet Khokhloma su dubeniu vis dar graži.
Pavyzdžiui, ar su kitu paveikslu
Spalva panaši į vaivorykštės lanką.
Muzikantas mus gerbia,
Taip pat galite tiesiog valgyti pas mus
Taip pat esame vertinami kaip dovanos užsienyje,
Ypač tada, kai tai tinka ugnies paukščiui.
Ryškios spalvos apvalus kaušelis
Ir statinė su auksiniu apvadu.
Bet mums vis tiek liūdna tiesiog pakabinti,
Juk norime čiulbėti ir dainuoti.
Mes tapsime jums kastiniais
Ir jūsų pėdos pradės džiaugsmingai šokti.

Vaikai atlieka „Šokį su šaukštais“ pagal rusų liaudies melodiją „O tu, beržele“(Z. Root judesių aprašymas iš rinkinio “ Muzikinis scenarijus darželiui“, 2006)

1-oji mergina: Dabar atkreipkite dėmesį į ekraną. Prieš tave yra orkestras (parodyta rusų liaudies instrumentų orkestras). Pažvelkime į instrumentus iš arčiau ir pasiklausykime, kaip jie skamba.

Įraše skamba rusų liaudies melodija „Mėnulis šviečia“.

O dabar klausysimės kito orkestro (ekrane rodomas vaizdas simfoninis orkestras ).

Įraše – J. Strausso „Valsas“.

2 jauna mergina: Vaikinai, kas žino, kaip šie orkestrai vadinasi ir kuo jie skiriasi?

Vaikų atsakymai...

simfoninis orkestras– gausus muzikantų būrys akademinės muzikos atlikimui. Simfoninį orkestrą sudaro keturios instrumentų grupės: styginiai, mediniai pučiamieji ir pučiamieji bei mušamieji.

Rusų liaudies instrumentų orkestras- orkestras, kuriame groja domra ir balalaikų šeimos instrumentai, taip pat gusli, akordeonas, žaleika ir kiti rusų liaudies instrumentai.

1-oji Jaunoji prieina prie stalo, kur guli instrumentai: akordeonas, rubelis, psalterija, guslis, okarina.

1-oji mergina: Vaikinai, pažiūrėkite į nuostabius įrankius čia.

2 jauna mergina:Įdomu, kaip jie vadinasi ir kaip groja?

Šiuo metu iš užkulisių išeina muzikantas (specialus svečias), grojantis armonika:

Vaikinai atėjo aplankyti tavęs,
Nesu eilinis muzikantas.
Matau daug įrankių
Aš žaisiu tau iš visos širdies.

Pirmasis instrumentas, kuriuo grosiu, vadinasi okarina. Ocarina senovinis pučiamasis muzikos instrumentas. Savo forma jis primena kiaušinį su skylutėmis pirštams. Okarina dažniausiai gaminama iš keramikos, bet kartais iš medžio, stiklo ar metalo. Klausykite, kaip tai skamba.

Ir tai yra apgailėtina. Senovėje šiuo instrumentu grodavo piemenys. Žaleika pučiamasis nendrinis muzikos instrumentas. Kodėl nendrė? Nes viduje yra specialios mažos plokštelės su liežuvėliais ar girgždėjimais. Pischiki gaminami iš nendrių, beržo žievės ir net žąsų plunksnų. Gaila kaip iš pypkės. Fleita yra vamzdis su skylutėmis (parodykite fleitą ekrane). Skirtingai nuo vamzdžio, gailestis turi besiplečiantį ragą (rodykite varpą). Klausyk gailesčio.

Kitas įrankis - arfa. Gusli styginis muzikos instrumentas. Mūsų protėviai slavai gusli žaidė daugiau nei prieš tūkstantį metų. Žmonės, kurie grojo arfa, buvo vadinami guslarais, jie vienu metu grojo arfa ir pasakojo epas. Gusli yra trikampio formos ir turi nuo 5 iki 17 stygų. Klausykite, kaip skamba arfa.

Rubelis- nurodo namų apyvokos daiktus. Senovėje lygindavo drabužius, vyniodavo skalbinius ant volelio ir iškočiodavo. Rubelis taip pat buvo naudojamas kaip muzikos instrumentas. Žaidžiant rublis viena ranka laikomas už rankenos, o kita perkeliamas pirmyn atgal išilgai randų medinis šaukštas arba su lazda. Tai sukuria būdingą „traškėjimo“ garsą. Žaisk rublį.

Bet mano mėgstamiausias instrumentas yra akordeonas ir mygtukas akordeonas. Šios priemonės yra susijusios. Jie turi bendrą pavadinimą – harmonikos. Armonika buvo išrasta Vokietijoje beveik prieš 200 metų. Iš pradžių jis buvo atvežtas į Rusiją kaip neįprastas suvenyras, tačiau labai greitai akordeonas tapo tikru liaudies instrumentu. Vienas tūlas pirklys mugėje nusipirko armoniką. Parsinešiau jį namo, išardžiau ir išstudijavau jo struktūrą ir supratau, kad jame nėra nieko sudėtingo ir savo rankomis pasidariau naują akordeoną. Ir labai greitai tūkstančiai akordeonų buvo pradėti gaminti visoje Tuloje ir kituose Rusijos miestuose. Klausykite armonikos.

1-oji mergina: Vaikinai, ar jums patiko pasakojimai apie rusų liaudies instrumentus? Padovanokime savo muzikantui plojimus.

Saginiu akordeonu grojama rusiška melodija „Mėnulis šviečia“..

Jaunosios kviečia vaikus paimti instrumentus ir jais pagroti. Po žaidimo vaikai atsisveikina su muzikantu.

1-oji mergina: Tęskime šventę, išeik ir pažaisk!

Žaidimai žaidžiami:

Pirmasis žaidimas yra „Ieškok savo instrumento“.

Skamba dviejų dalių muzika (V. Loktevo „Šokinėja“). Vaikai, stovėdami 3-4 ratuose, susikimba rankomis. Apskritimų centre stovi vairuotojai su muzikos instrumentais. Pirmoje muzikos dalyje vaikai spyruokliniu žingsniu vaikšto ratu, vairuotojai groja muzikos instrumentais. 2-osios dalies metu vaikai lengvai bėga į visas puses apyniais. Vairuotojai bėga į kitas vietas. Pasibaigus muzikai vaikai suranda „savo“ instrumentą ir sudaro ratą.

Antrasis žaidimas „Surink savo instrumentą“.

Vaikai suskirstyti į dvi komandas. Norėdami pagaminti liaudies muzikos instrumentus - balalaiką ir domrą, turite surinkti paveikslėlį iš galvosūkių. Kas gali greičiau surinkti paveikslėlį?

2 jauna mergina: Puiku, vaikinai, jūs atlikote užduotį! Dabar atspėkime jūsų surinktų įrankių pavadinimus.

2-oji jauna ponia artėja prie paveikslo su balalaikos atvaizdu:

Ir tik trys stygos,
Jai to reikia muzikai.
Žaidimas džiugina visus!
O, skamba, skamba,
Kas ji? Atspėk...
Tai mūsų... (balalaika).

1-oji jauna ponia priartėja prie paveikslo su domros atvaizdu:

Balalaikos draugas,
Juokiasi, linksma!
Linksminkis iki ryto
O jos vardas...? (vaikų atsakymas) Domra!

2 jauna mergina: Puiku vaikinai! O dabar staigmena. Patogiai įsitaisykite ir plojimais pasveikinkite mažuosius vaikų dailės mokyklos muzikantus, kurie jums gros domra ir balalaiką.

Po koncerto jaunos damos atsisveikina su vaikais, kol vėl susitiks.

Tikslas: parodyti vaikams įvairovę muzikos instrumentai, apibendrinti ir pagilinti vaikų gyvenimo idėjas apie jau žinomus muzikos instrumentus.

Užduotys: plėsti ir apibendrinti vaikų muzikinę ir klausos patirtį, jų idėjas apie muzikinę kultūrą, ugdyti tembrinę klausą, gebėjimą atpažinti instrumento garsą.

Pirmaujantis: Mieli svečiai, šiandien kviečiame į muzikinis pokalbis, skirta muzikai ir muzikos instrumentai.

IN Kasdienybėžmogų supa daugybė garsų ir triukšmo. Vieni mus erzina, prie kitų taip įpratę, kad tiesiog nekreipiame į juos dėmesio, kiti ramina ausį. Kokius garsus žinote?

Mums tai patys įprasčiausi garsai, bet kompozitorius savo dovanos dėka juos paverčia muzika, pjese, daina.

"Muzika gyvena visur" Semerin

Vėjas dainuoja vos girdimai.
Liepa atsidūsta prie sodo -
Jautri muzika gyvena visur -
Jums tereikia klausytis.
Paukščiai pasitinka saulėtekį.
Kregždė džiaugiasi saule!
Jautri muzika gyvena visur.
Jums tereikia klausytis.

Griego pjesė „Rytas“ skamba įraše.

Pirmaujantis: Muziką kuria kompozitorius, tam jam padeda muzikos instrumentai. Kokius muzikos instrumentus žinai?

Kai buvau maža, mama mane nuvedė prie įdomios didelės dėžės. Nuostabi nuotrauka pasirodė prieš mane! Mediniai plaktukai žaidė kažkokį žaidimą su metalinėmis stygomis. Jų buvo daug. Plaktukai palietė stygas ir staiga, tarsi išgąsdinti, atšoko atgal. Ir stygos ūžė nuo pašėlusių plaktukų atakų. verkė. tarytum paliesti greitųjų, jie švelniai dainavo po švelniais prisilietimais, juokėsi ir džiaugėsi, piktinosi, liūdėjo ir dūsavo. Visas šis žaidimas vadinosi pianinu.

Ir tada vieną dieną nugirdau dviejų instrumentų pokalbį. Tai buvo fortepijonas ir stačias fortepijonas.

Fortepijonas paaiškino: mano vardas kilęs iš dviejų Italų kalbos žodžiai- forte ir pianinas. Rusiškai turėčiau vadintis Gromkotiho.

Ir jie mane vadina Karališkuoju, o tai reiškia karališką. Esu sukryžminusi tris muzikos instrumentų rūšis: Styginių gentis. Klaviatūros tipas.

mano biologinis tėvas- kilnusis klavesinas. Iš jo paveldėjau savo išvaizdą ir širdį – klaviatūros mechanizmą. Mano mama yra cimblinė. Jame skambanti muzika skamba iš stygų smogimo. Tai labai senovinis instrumentas. O mane gamino italų meistras Bartolomeo Cristofori. Ir nuo šiol aš stoviu didžiajame koncertų salės. Dabar pasiklausykime, kaip gali kalbėti mūsų kilnus pianinas.

Atlieka fortepijono katedros studentas, skamba P.I. Čaikovskio „Valsas“ iš baleto „Miegančioji gražuolė“.

Iš toli pasigirsta tylūs smuiko garsai.

Pirmaujantis: Aš tave atpažinau! Esate garsus smuikas. Kuris kitas muzikos instrumentas dainuoja sielingiau, mieliau nei mažas smuikas? Atrodė, kad kažkas švelnaus ir šilto palietė mano širdį. Ir mano širdį suspaudė palaima.

mano Rusiškas vardas– pyptelėjimas. Angliškai – giga, t.y. kumpis (atrodė kaip kumpis – kiaulienos gabalas).

Kur tik smuikas dainavo. Ji buvo siaubingai lengvabūdiška. Ir ji buvo čigonų tabore, ir madingame restorane – kur buvo šokiai, o aš ten, – pasakojo ji. Ji visada buvo po ranka šokių mokytojai. Jis paslėpė jį švarko kišenėje. Ir jie padarė ją tokią, kokia ji yra dabar italų meistrai Amati. Stradivari, Guarnenri. Ir jie suteikė jai dieviško grožio balsą.

Atlieka studentas stygų skyrius skamba „Burtininkų choras“ iš Weberio operos „Stebuklingasis šaulys“

Pirmaujantis: Vaikinai. Pažvelk į Bajaną – koks grožis!

Šio įrankio siela – specialus pneumatinis įrenginys. Veikia suspausto oro jėga. Oras pumpuojamas ir vibruoja elastingos metalinės plokštės – liežuvėliai. Sagos akordeonas atvers sielą – liežuviai linksmai šoka, o jei liūdna, liežuviai dreba mintyse. Bajanas kilęs iš senovės Rusijos Tulos miesto. Jį sukūrė meistras P. Sterligovas ir suteikė išdidų epinį pavadinimą. Nes jis turi didvyrišką jėgą ir gali groti bet kokią muziką. Dažnai prie jo dainuojamos dainos ir liaudies dainos.

Groja akordeonininkų duetas.

Pirmaujantis: Kartą gyveno balalaika. Ji labai mėgo juokauti ir šnekučiuotis. Ji susidraugavo su linksmais žmonėmis – apvaliuose šokiuose, šventėse. Viskas būtų vykę taip, bet ji turėjo varžovę – laimingą, užjūrio septynstygę gitarą. Mes pamažu pradėjome pamiršti savo juoką. Jiems vis labiau ėmė patikti švelni, apgalvota gitara. Kiek sielos kupinų romansų galite dainuoti su gitara!

Mokiniai atlieka A. Rybnikovo romansą „Aš tavęs niekada nepamiršiu“

Pirmaujantis: Dombra yra kazachų liaudies instrumentas. Dombra naudojamas kaip solo ir kaip ansamblio instrumentas. Jis turi kriaušės formos kūną ir labai ilgą kaklą, padalintą į juosteles. Žmonės sukūrė legendą apie dombros kilmę. Kartą gyveno du broliai. Jauniausias turėjo dombrą, kuriuo mėgo groti. Vyresnysis brolis buvo labai išdidus ir tuščias. Jis nusprendė pastatyti tiltą. Kol statė tiltą, jaunesnysis brolis visą laiką grojo dombra. Vyresnysis brolis supyko, išplėšė jaunesniajam iš rankų dombrą ir sudaužė ant uolų. Liko tik dombros įspaudas uolose... Praėjo daug metų. Žmonės rado šį įspaudą ir pagal jį pradėjo gaminti naujus dombrus.

Kurmangazy kui „Balbyrauyn“ atlieka dombristų ansamblis.

Pranešėjas Taigi susipažinome su muzikos instrumentais, o dabar pasiklausykime muzikiniai kūriniai atliko mūsų mokyklos mokiniai ir mokytojai.

Vyksta nedidelis koncertas, kuriame koncertuoja mokytojai ir mokiniai.

Pirmaujantis: Baigdami norime pasakyti jums palinkėjimą rusų kompozitoriaus D. D. Šostakovičiaus žodžiais: „Mylėkite ir studijuokite didįjį muzikos meną. Tai tau atskleis Visas pasaulis aukštus jausmus. Tai padarys jus dvasiškai turtingesnius, tyresnius, tobulesnius. Muzikos dėka atrasite savyje naujų jėgų, kurios anksčiau nebuvo jums žinomos. Pamatysite gyvenimą naujais tonais ir spalvomis.

Bibliografija

1. Kazachstano muzikos instrumentai. Almatykitap 2006, K. Konyratbay
2. Muzikos instrumentų pasaulyje. Ghazaryan S.S. 2-asis leidimas - M.: Išsilavinimas, 1989 m.
3. Pasakojimai apie rusus liaudies instrumentai. Vasiljevas Y., Širokovas A. 1986 m
4. Fortepijono gimimas. Markas Silberquitas. 1984. Leidykla: Sovietų kompozitorius

Teminis žaidimų ir pratimų rinkinys mažiems vaikams tema „Muzikos instrumentai“

Tikslai:

Supažindinkite vaikus su įvairiais muzikos ir triukšmo instrumentais.
Praturtinkite aktyvų ir pasyvų vaikų žodyną šia tema.
Formuokite stabilias idėjas apie spalvą, formą, dydį.
Išmokykite vaikus atskirti sąvokas „garsiai“ ir „tyliai“, „greitai“ ir „lėtai“.
Supažindinti su muzikiniais kūriniais.
Stiprinti piešimo pirštais, lipdymo, klijavimo įgūdžius.
Lavinti klausą, mąstymą, klausos dėmesį, smulkiąją motoriką.

Įranga:

Instrumentai: varpai, būgnai, muzikiniai plaktukai, tamburinai, barškučiai, metalofonai, akordeonai, gitaros.
Lentynos (dvigubos plastilino dėžutės, spalvoti muzikos instrumentų siluetiniai paveikslėliai.
Fonas piešimui pirštu „akordeonas“, pirštų dažai, drėgnos servetėlės.
Trijų meškiukų paveikslas ir skirtingų dydžių vamzdžių siluetiniai vaizdai.
Fortepijono klaviatūros paveikslėlis.
Paveikslas su nutempta virve ir geometrines figūras ant jo – siluetiniai varpų atvaizdai su atitinkamomis geometrinėmis formomis.
Paveikslėlis „Tambourine“ su apskritimais aplink perimetrą skirtinga spalva ir du dydžiai, atitinkantys mygtuko spalvą ir dydį.
Skalbinių segtukai, barškučiai.
Pupelės, tušti kiaušiniai iš Kinder Surprises.
Plastilinas, degtukai.
Paveikslėlis „Metalofonas“, įvairiaspalvės įvairaus ilgio juostelės.
„Gitaros“ aplikacijos detalės, plastilinas, klijai.
Garso įrašai: „Mocartas vaikams“, „Muzikos instrumentai“,
„Vaikų albumas. Neapolietiška daina“ P. I. Čaikovskis.

Didaktinis žaidimas „Muzikos parduotuvė“

Padėkite numerį 2 ant viršutinės lentynos, o numerį 3 - ant apatinės lentynos. Dabar išdėliokite muzikos instrumentus. Padėkite du įrankius ant lentynos, pažymėtos 2 numeriu, ir tris įrankius ant lentynos numeriu 3.

Harmoninis

Piešimas pirštu "Akordeonas"

Vaikai praleidžia vertikalios linijos palei akordeono dumples ir palikite apvalius pirštų atspaudus ant mygtukų.

Dudočka

„Duok lokiams vamzdžius“

Štai trys lokiai. Jie mėgsta groti vamzdžiais. Duokite jiems vamzdžius teisingai: didžiausias lokys gauna didžiausią vamzdį, mažesnis lokys - mažesnį, o mažiausias lokys - mažiausią vamzdį.

„Vamzdžio“ modeliavimas

Tiesiai ridendami vaikai lipdo storą dešrelę, spausdami nuo galo daro varpeliuką, degtuku pradurti skylutes.

Piano

Pirštų gimnastika „Grojimas pianinu“

Į garsą fortepijono muzika(„Neapolietiška daina“) vaikai baksnoja pirštais į klaviatūros paveikslėlį, imituodami grojimą instrumentu.

varpas

Didaktinis žaidimas „Pakabink varpelius“

Jums reikia pakabinti varpelius, kiekvieną savo vietoje.

Pratimas „Skambėk – tylėk“

Skambant muzikai vaikai skambina varpeliais ir bėgioja. Vos nutrūkus muzikai, sustoja ir vaikai bei nustoja skambinti varpais.

Būgnas

Didaktinis pratimas „Garsiai tyliai“

Mokytojas parodo, kaip garsiai ir tyliai mušti būgną lazdomis. Tada vaikai patys muša būgnus pagal komandą „garsiai“ arba „tyliai“.

Tamburinas

Vaikai aplink atitinkamų spalvų ir dydžių tambūrą išdeda sagas apskritimais.

(Archyve su pamoka yra paprastesnė šio žaidimo versija jaunesniems vaikams).

Glockenspiel

Vaikai pasirenka metalofono juosteles ir padeda jas tinkamoje vietoje (išilgai).

Tada mokytojas paprašo pirštu parodyti raudonos, geltonos ir visų kitų spalvų juostelę.

Muzikinė-dinaminė pauzė „Muzikos instrumentai“

Vaikai mėgdžioja grojimą muzikos instrumentais pagal dainos žodžius.

Barškučiai

Žaidimas su skalbinių segtukais „Prisekite rankenėlę prie barškučio“

Vaikai prie apskrito barškučio pritvirtina skalbinių segtuko rankenėlę.

Rankinis darbas „barškutis“

Vaikai atidaro „Kinder Surprise“ kiaušinius, į vieną kiaušinį įpila viena pupelė, o į antrą – daug pupelių. Tada kiaušiniai užkimšami ir vaikai krato pagamintus „barškučius“ ir išsiaiškina, kuris iš jų kelia didžiausią triukšmą.

Vizualinė veikla „Gitara“

Vaikai pirmiausia klijuoja gitaros garso lentą, tada kaklą. Tada iš plastilino gaminami kaiščiai ir rezonatorius.

Muzikinis-ritminis pratimas „Muzikiniai plaktukai“

Dabar muzikiniai plaktukai eis pasivaikščioti.

Čia jie leidžiasi laiptais žemyn
(lėtai belsti)

O dabar plaktukai išėjo į gatvę, apsidžiaugė ir pabėgo.
(dažni dūžiai)

Tada kūjai pradėjo šokinėti. Skok, skok.
(greitai pataikyti plaktukais)

Staiga danguje pasirodė debesis, uždengė saulę ir pradėjo lyti. Iš pradžių tai buvo maži, reti lašeliai, o paskui prasidėjo smarki liūtis.
(laipsniškas plaktuko smūgių ritmo greitėjimas)

Plaktukai išsigando ir nubėgo namo.
(greitai ir ritmingai belsti plaktukais)

Didaktinis pratimas „Atspėk muzikos instrumentą pagal garsą“

Mokytojas slepia ir leidžia garsus naudodamas skirtingi instrumentai. Vaikai bando atspėti ir pavadinti arba parodyti šį instrumentą.

Muzikinė ir ritminė mankšta „Orkestras“

Vaikai pasirenka norimą instrumentą ir groja pagal muziką.

Tikslas:
Plėtra muzikinius sugebėjimus per grojimą triukšmo instrumentais.
Palankių sąlygų didinti vaikų kūrybinį aktyvumą, plėsti jų muzikinį akiratį, žadinti susidomėjimą visų rūšių muzikine veikla sudarymas.

Užduotys:

Švietimas:
Įtraukite vaikus į teisingai atlikti užduotis ir ugdykite nuolatinį dėmesį jas atliekant.
Ugdykite gebėjimą taisyklingai įvardyti triukšmo instrumentai, grokite juos ritmiškai, klausykitės vienas kito.
Praturtinti leksika vaikai.

Švietimas:
Tobulinti motorinė veikla vaikai, judesių koordinacija ir laisvas judėjimas erdvėje.
Ugdykite ritmo jausmą muzikinė atmintis,
Eksperimentinės veiklos pagalba ugdykite vaizduotę ir kūrybinę vaizduotę.
Ugdykite gebėjimą reaguoti į besikeičiančias muzikos dalis.

Švietimas:
Sužadinkite norą ir susidomėjimą groti triukšmo instrumentais.
Ugdykite smalsumą, savarankiškumą ir aktyvumą atliekant užduotis.

Metodai:
Žodinis (mįslės, pokalbis).
Vizualinis (pristatymas, triukšmo instrumentai).
Praktinis (žaidimas su šaukštais, žaidimas su tamburinu, šokis su barškučiais, daina-šokis).
Žaidimas (žaidimas su tamburinu, atspindys).

Žodyno darbas: Įveskite triukšmo instrumentų pavadinimus į vaikų aktyvaus žodyną.

Preliminarus darbas:
Mokymasis dainų su judesiais.
Grojimas muzikos instrumentais.
Mokymasis šokti su barškučiais.
Pristatome lauko žaidimą su tamburinu.

Individualus darbas:

Skatinti vaikus atlikti užduotį.
Skatinkite neaktyvius vaikus tapti aktyviais.

Įranga:
Multimedijos diegimas.
Muzikos centras.
Garso įrašai.
Vaikiški triukšmo instrumentai: šaukštai, barškučiai pagal vaikų skaičių.
Kišenės dalomajai medžiagai.
Deimantai, skirti naudoti žaidime.
Krūtinė su netradicinėmis priemonėmis.
Skelbimas apmąstymams.

Technika:
Muzikinis sveikinimas.
Išvykimas į muzikos instrumentų miestą.
Galvosūkiai.
Ritminių raštų atgaminimas mokytojo pageidavimu.
Lauko žaidimas.
Šokis.
Dainavimas.


Muzikinis repertuaras:
Bendravimo žaidimas „Labas!
Muzikinis ir ritminis apšilimas E.D. Makshantseva.
Daina su grojamųjų instrumentų imitacija „Grokime ir dainuokime“.
Lauko žaidimas su tamburinu.
R.n.m „O, tu baldakimu, mano baldakimu“.
Šokis su barškučiais.
Daina-šokis „Suplosim rankomis...“.

Vaikai įeina į salę skambant muzikai ir sustoja į bendrą ratą.

BENDRAVIMO ŽAIDIMAS "HELLO"

Žurnalas „Muzikinė paletė“.

Sveiki, delnai ploja - ploja - ploja
Sveiki, kojos - viršus - viršus - viršus
Sveikos, akytės – myrg, myrg, myrg
Sveiki, mano nosis - žvilgtelėkite - žvilgtelėkite - žvilgtelėkite
Sveiki, ausys - vau - vau - vau
Sveiki, skruostai - purslai - purslai - purslai
Laba diena, lūpos – čiulbėk – šmirinėk
Sveiki vaikai, sveiki!

Muzikos vadovas: Vaikinai, ar norite leistis į ekskursiją į Muzikos instrumentų miestelį?

Vaikų atsakymai.

gerai. Norėdami vykti į ekskursiją, turime atlikti ritmingą apšilimą. Tu esi pasiruošęs? Būkite labai atsargūs, klausykite muzikinio akompanimento, ritmingai atlikite judesius.

RITMINIS ĮŠILIMAS

E.D. Makshantsevos kolekcija „Vaikų linksmybės“.

Ritminis apšilimas 4 p. (padeda organizuoti vaikų dėmesį)

Po ritminio apšilimo vaikai sėdi ant kėdžių.

Muzikinis vadovas:

Vaikinai, mes atvykome į Muzikos instrumentų miestelį.

Kokius instrumentus žinai?

Vaikų atsakymai.

Kažkodėl mūsų niekas nesutinka. Padainuokime linksmą dainelę apie muzikos instrumentus ir pagrokime jais. Gal kas nors išeis iš namų?

DAINA „GRAISKIME IR DAINUOKIME“

„Varpas“ Nr.44 21 psl

Pasibelskime į pirmąjį namą ir išsiaiškinkime, kas gyvena šiame name. Mokytojas nustato ritminį modelį, vaikai kartoja. Iš vieno namo atsiranda mįslė.

Aš esu apvalus kaip saulė, tik su varpeliais
Aš skambu labai garsiai, jūs tai išgirsite patys,
Kai paimsi mane į rankas, trenk delnu
Skambėsiu garsiai ir garsiai
Atspėk, kas aš esu?

Tamburinas

Vaikų atsakymai.

Teisingai, vaikinai, tai tamburinas. Tamburinas yra mušamasis instrumentas, nes mes jį pataikome, o jis mums atsako savo skambėjimo garsu. Žaiskime su tamburinu.

ŽAIDIMAS SU DUOMENU

Vaikai stovi ratu, trys vaikai stovi ratu su tamburinais. Vaikai su tamburinu ritmiškai muša tamburiną muzikinis akompanimentas, likę vaikai juda ratu. Antroje muzikos dalyje vaikai susėda ir „užmiega“, o vaikai su tamburinu tyliai išeina iš rato, uždeda tambūrus už savo bendražygių ir atsisėda šalia. Išgirdę garsų akordą, vaikai pabunda, apsižvalgo, susiranda tamburinus, sustoja ratu ir žaidimas tęsiasi.

Gerai, vaikinai, sėskite į savo vietas. Koks juokingas tamburinas, jis net grojo su mumis. Įdomu, kas gyvena kitame name? Pasibelskime.

Dvi drąsios, dažytos, Khokhloma merginos Neįmanoma būti vienam, ar atpažįstate mus, draugus?

Šaukštai

Teisingai, vaikinai, tai yra šaukštai. Ant kėdžių turite kišenes, išimkite iš jų šaukštus. Pažiūrėkite, kokie jie gražūs, šviesūs, dažyti ir pagaminti iš medžio. Jie žaidžia ant šaukštų nugaromis – kupros, juos glostydami. Pabandykime, kaip galime tai padaryti.

ŽAIDIMAS ŠUKŠČIAIS

R.n.m. „O, tu esi mano baldakimas“.

Puiku, jūs ir aš sukūrėme šaukštelių ansamblį. Pakartokime „šaukštų ansamblį“. gerai. Įdėkite šaukštus atgal į kišenes ir leiskite jiems pailsėti. Pažiūrėsime į kitą namą ir išsiaiškinsime, kas ten gyvena?

Muzikos vadovas nustato ritminį modelį, o vaikai jį kartoja. Iš namų pasirodo mįslė.

Pakliūsiu į vaiko rankas
Grosiu garsiai – garsiai
Nenuostabu, kad tai įdomus žaislas
O mano vardas...
Pupelių maišas

Teisingai, vaikinai, tai barškutis.

Barškučiai pakėlė
Jie skambėjo garsiai
Barškučiai yra linksmi
Jie nesako tau sėdėti vietoje
Greitai sujunkite visus į ratą
Pradėkite šokti su jais!

ŠOKIS SU barškučiais

Gerai padaryta vaikinai. Šokome iš visos širdies. Bet mes turime dar vieną namą, kuris nėra atidarytas. Kas jame gyvena? Dabar išsiaiškinsime.

Muzikos vadovas nustato ritminį modelį, o vaikai jį kartoja. Iš namų pasirodo mįslė.

Priemonės yra nuostabios visiems
Žiūrėk – reginys skaudamoms akims
Jose esančios pupelės ir makaronai tiesiog skanūs
Kaip jie skamba? Mes nežinome
Aš tikrai noriu žinoti
Turime drąsiai imti juos į rankas
Ir visi gali žaisti kartu!

Vaikinai, kokios tai priemonės? Ir mes čia turime skrynią. Ar norite sužinoti, kas jame yra? Dabar mes jį atidarysime. O, kažkokie nepažįstami instrumentai. Ar dėl šių instrumentų nekilo mįslė? Žiūrėk, čia pupos, o čia makaronai, o čia ryžiai, žirniai... Pagrokime juos ir klausykime, kaip jie skamba.

Vaikinai groja savo instrumentais atliekos, tada pasakykite savo įspūdžius.

Gerai, vaikinai, atidžiai pažiūrėkite, ar visi namai atviri?

Vaikų atsakymai.

Mūsų ekskursija eina į pabaigą. Mums laikas grįžti į darželį. O mes sugrįšime dainos pagalba. Ar sutinki?

JOKIC DAINA – ŠOKIS „PLOJAME JUMS RANKOMIS...“

„Varpas“ Nr.35, 28 psl

Pasibaigus dainai, vaikai grįžo į darželį. Pamokos metu muzikos vadovas užduoda klausimus.

Vaikinai, ar jums patiko kelionė?

Kur mes buvome? Su kokiais instrumentais teko susidurti?

Ar norėtumėte dar kartą apsilankyti Muzikos instrumentų miestelyje?

Žiūrėk, lentynoje turiu įvairių užrašų: vieni linksmi, kiti liūdni. Su kokia nuotaika eisi į grupę?

Parodykite savo užrašus.

Buvo malonu šiandien keliauti su jumis. Bet mums laikas su tavimi atsisveikinti. Norėčiau tau palinkėti kūrybinė sėkmė kad užaugtumėte dideliais svajotojais. . Pranešimus galite gauti užsiprenumeravę informacijos santrauką. Tu gali

Muzikinė pamoka su pristatymu

„Kelionė į muzikos instrumentų šalį“

Medžiagos aprašymas: Jūsų dėmesiui pristatau muzikos pamokos santrauką naudojant pristatymą „Kelionė į muzikos instrumentų šalį“. Ši pamoka skirtas 4-5 metų vaikams ( vidurinė grupė). Medžiaga bus naudinga muzikos režisieriai ir darželio auklėtojos.

Renginio trukmė: 20 minučių

Tikslas: Suformuokite pamatus muzikinė kultūra ikimokyklinukai. Atkreipti vaikų dėmesį į muzikos instrumentus.

Užduotys:

Švietimas:

  • Formuoti pagrindines idėjas apie pučiamuosius muzikos instrumentus;
  • Pataisykite instrumentų pavadinimus.

Švietimas:

  • Ugdykite dėmesį, muzikinę atmintį ir aukšto lygio klausą.

Švietimas:

  • Ugdykite susidomėjimą ir meilę muzikai;
  • Ugdykite susidomėjimą groti paprastais muzikos instrumentais.

Techninės priemonės:

  • Muzikos centras;
  • Projektorius (pristatymams ir vaizdo įrašams rodyti);
  • Kompiuteris.

Įranga ir medžiagos:

  • Stalas (muzikos instrumentams)
  • Muzikos instrumentai
  • Cape

GCD judėjimas

Salės viduryje stovi stalas su muzikos instrumentais, uždengtas gražia pelerina. Projektorius rodo 1 skaidrės numerį.

Į žygį (I. Kishko) vaikai įeina į muzikos salę, žygiuoja, vaikšto ratu ir sėdi ant kėdžių.

Muzika rankos: Sveiki bičiuliai. Šiandien pakviesime jus į kelionę po muzikos instrumentų šalį. Su kai kuriomis priemonėmis jau esame susipažinę, o su kai kuriomis susipažinsime tik šiandien. Pasakykite man, vaikinai, su kokiais instrumentais jau esate susipažinę?

Vaikai: Atsakymas

Muzika rankos: Puiku, tu žinai daug instrumentų, aš labai tavimi didžiuojuosi! Vaikinai, man atrodo, ar jūs tikrai norite sužinoti, kas slepiasi po pelerina.

Vaikai: Atsakymas

Muzika rankos: Tada laikas užimti vietas mūsų stebuklingame traukinyje ir leistis į kelionę.

Skamba daina „Locomotive Bug“.

(Muzika: Aleksandras Ermolovas. Žodžiai: Aleksandras Morozovas).

Pro langą plaukia laukai ir miškai.

Einame ten, kur mūsų laukia stebuklai.

Ir saulė šviečia, ir upė šviečia,

Ir mūsų mažasis traukinukas lekia taip greitai!

Čiupk, čiupk, čiupk, tu, tu, tu -

Balti ėriukai

Išpučia važiuojant

Garvežys – klaida!

Čiupk, čiupk, čiupk, tu, tu, tu -

Balti ėriukai

Susprogsta keliaujant (3 kartus)

Muzika rankos:Šauniai padirbėta! Jūs labai gražiai dainuojate ir grojate! Ir pažiūrėkite, kokie ryškūs ir spalvingi švilpukai.

5 skaidrė transliuojama projektoriuje

Muzika rankos: Paklausykime, kaip tai skamba.

Įrašas skamba kaip melodija, grojama švilpuku

Muzika rankas nueina prie stalo, kur yra visi instrumentai, ir paima armoniką.

Muzika rankos: Ir štai pažiūrėkime - armonika.

Jis duoda akordeoną vaikams apžiūrėti, o projektoriuje rodoma skaidrė Nr.

Kai vaikai apžiūrėjo akordeoną, muziką. rankas praneša vaikams skaidrės turinį.

Muzikos vadovas: Dabar paklausykime, kaip tai skamba.

Įrašas skamba kaip armonika

Muzikos vadovas:Žiūrėk, čia dar vienas yra įdomi priemonė, susipažinkime ir su juo, taigi... (muzikos vadovas įgarsina skaidrės turinį vaikams).

7 skaidrė transliuojama projektoriuje

Muzikos vadovas: Vaikinai, jūs norite pamatyti, kaip jie žaidžia pučiamasis instrumentas?

Vaikai: Atsakymas

Vaizdo įrašas „Game on Triol“ transliuojamas projektoriuje

Muzikos vadovas: Vaizdo įraše menininkai sukūrė gražų pasirodymą. Dabar prisiminkime, kokius įrankius svarstėme...