Išmokite figūras vaikams nuo 5 metų. Geometrinės figūros vaikams, pristatymas matematikos pamokai (parengiamoji grupė) tema. Geometrinių formų raštai

26.12.2021

Oksana Rulina
ECD „Geometrinės formos“ vaikams nuo 6 iki 7 metų

Tema: Geometrinės figūros

Tikslas: įtvirtinti ir aktyvinti žinias vaikams apie geometrines figūras.

Užduotys:

Švietimo:

Įtvirtinti žinias apie objektų formą ir spalvą;

Stiprinti idėjas apie skirtingus tipus geometrines figūras.

Švietimo:

Praktikuokite gebėjimą rasti duotą geometrines figūras;

Išmokite sudaryti visą sudėtingos formos vaizdą, kurį sudaro geometrines figūras pagal modelį.

Korekcinis ir vystomasis:

Pratimas lytėjimo objekto atvaizdui susieti su vaizdiniu;

Lavinti regimąjį, lytėjimo suvokimą, vaizduotę, vaizdinį-vaizdinį mąstymą;

Tęskite darbą ugdydami bendravimo žodžiu įgūdžius, aktyvinkite ir plėskite savo žodyną vaikai.

Švietimo:

Ugdykite atkaklumą, pagarbą bendraamžiams, gebėjimą išklausyti vienas kitą, teigiamą požiūrį į klasę.

Žodynas: stačiakampis, apskritimas, ovalas, kvadratas, trikampis, prizmė, kūgis, cilindras, daugiakampis, rombas, geometrines figūras.

Įranga:

Demonstracinė medžiaga: laivas, kalnas, « geometrines figūras» .

Dalomoji medžiaga: geometrines figūras, vokai su pavyzdžiu ir iškarpytomis nuotraukomis, popierius, pieštukai.

Pamokos eiga:

1. Organizacinis momentas.

Šiandien mes patys leisimės į įdomią kelionę, ieškosime lobių, kuriuos paslėpė kapitonas Flintas. Tai bus kelionė jūra. Pirmiausia turime patikrinti, ar su mūsų laivu viskas gerai.

Pažiūrėk į jį (mokytojas atidaro skydelį)

2. „Surask tinkamą figūra»

Vaikinai, pasirodo, yra jūrų plėšikai – piratai visai nenori, kad rastume jų lobius. Jie nusprendė neleisti mums išplaukti ir sugadino mūsų bures iš laivo. Atidžiai pažiūrėk. Mūsų burėse yra skylių. O su tokiomis burėmis mes negalėsime išskristi. Turime juos susiūti. Pažiūrėkite į pirmąją burę.

Kokiu pavidalu geometrinė figūra su skylute? (atsakymai vaikai)

Teisingai. Turiu pleistrus ant stalo, reikia susirasti reikiamą ir pavadinti jo spalvą. Tada pritvirtinkite jį magnetu prie skylės burėse.

Kokias dar skyles matėte formoje? geometrines figūras? (atsakymai vaikai)

Jūs ir aš susiuvome bures ir galime eiti į kelią. - Bandysime patekti į lobių salą (fonograma įjungta - jūros garsas)

2 Gimnastika akims.

Plaukiame jūra, užmerkite akis. Pasiklausykime jūros ošimo. Atmerkiame akis. Pažiūrėkime, ar viskas yra laive. Visi žiūri į savo kaimyną ant stalo. Apžiūrėjome visus keleivius. Dabar pažvelkime į tolį, toli, toli. Ką mes ten matome? (sala)

Bet ten yra didelis kalnas. Įėjimas užtvertas akmeniu. Kuris figūra Ar tai primena duris?

Kalno viduje yra nedideli urvai, tik juos praėję rasime lobius.

Norėdami atidaryti įėjimą į urvą, turite atlikti užduotį.

3. Kūno kultūra

Trikampis - vaikščioti,

Kvadratinis pritūpimas

Na, o jei ratas yra draugas,

Atliekant greitą šuolį.

4. "Atspėk"

Dabar mes esame paslaptingame urve. Ant ko ji turi panašią figūrą?

Tai yra rutulio forma,

Planetoje, kolobok,

Bet išspauskite, mano drauge,

Ir tai pavyks. (ratas)

Jei paimčiau ratą,

Šiek tiek suspaudžiau iš abiejų pusių,

Atsakykite vaikams kartu -

Suveiktų. (ovalus)

Čia matomos trys viršūnės,

Trys kampai, trys pusės, -

Na, gal užteks! -

Ką tu matai? -.

(Trikampis)

Iš tolo atrodau kaip keturi lango kampai (kvadratas)

Jei visi kvadratai atsistoja

Į viršūnes kampu,

Vaikinai turėjo tai pamatyti

Mes nesame kvadratai, aha.

(rombas)

Einame į kitą urvą.

Ant ko ji turi panašią figūrą?

5 Pirštų gimnastika

Vienas du trys keturi Penki!

Leiskite pirštams pasivaikščioti!

Vienas du trys keturi Penki!

Jie vėl pasislėpė oloje.

Vienas du trys keturi Penki!

Leiskite pirštams pasivaikščioti!

Bėkime atlikti užduoties dar kartą.

6 „Surinkite iš geometrinių figūrų piešimas»

Čia mes ateiname į kitą urvą.

Aš esu linksma lapė, mano sesuo serga,

Vapsva sugriebė jos uodegą,

Ji vargšė, taip sukiojosi

Kas suskilo į gabalus!

Pagalba! Pagalba!

sulenkite jį.

7 "Rasti figūra»

Taigi atsidūrėme kitame urve.. Kaip atrodo durys?

Turime jį rasti maišelyje figūra, kurį piratas užrašė ant popieriaus lapo, kad suklaidintų keliautojus. Užduotį turi atlikti kiekvienas (apskritimas, kvadratas, ovalas, trikampis, daugiakampis)

8 "Nupieškite figūra»

O dabar reikia piešti figūra kurį radote maišelyje.

Šauniai padirbėta. Dabar mes atėjome į paskutinį urvą ir radome lobius. O dabar važiuojame namo.

9 Pamokos santrauka

Vaikinai, mūsų kelionė baigėsi. Kodėl mes išvykome į kelionę? Ką veikėme savo kelionės metu? Kokias užduotis atlikote? Kokios užduotys patiko? Puiku, šiandien gerai padirbėjai. Mūsų kelionė-užsiėmimas baigėsi. Poilsis.

Publikacijos šia tema:

Elementariosios matematinės vaizdinės „Geometrinės figūros“ Elementariosios matematinės vaizdinės yra viena iš pagrindinių tipų.

Šio žaidimo pagalba mes įtvirtiname žinias apie geometrines figūras, įvardijame ir parodome jų elementus (viršūnes, kraštines, kampus, klasifikuojame.

Didaktinis vadovas „Daugiaspalvės geometrinės figūros“ apie pradinio ikimokyklinio amžiaus vaikų jutimo raidą. Tikslas: tobulėjimas.

Matematikos pamoka „Geometrinės figūros“ Tikslas: prisiminti ir įtvirtinti vyresniųjų grupėje išnagrinėtą medžiagą. Tikslai: 1. Sudominti vaikus geometrijos mokslu; 2. Supraskite, ar visi vaikai yra.

Pastabos apie FEMP vidurinės grupės vaikams „Geometrinės figūros. Pažintis su puslankiu“ Programos užduotys: įtvirtinti idėjas apie geometrines figūras: apskritimą, kvadratą, trikampį, stačiakampį, ovalą; pristatyti.

Atkreipiu jūsų dėmesį į pristatymą, sudarytą vyresniojo ikimokyklinio amžiaus vaikams. Šią medžiagą galima panaudoti paskutinėje kognityvinio ugdymo pamokoje skyriuje apie elementarių matematinių sąvokų formavimą ikimokyklinio amžiaus vaikams. Čia yra mįslės apie geometrines figūras, jas atspėjęs ir pereidamas prie kitos skaidrės, vaikas gauna teisingo atsakymo rezultatą. Tai pirmoji pristatymo dalis. Antroje pusėje siūlomos kelios „Kas yra papildomos“ tipo užduotys, jas atliekant, vaikai įtvirtina savo žinias apie geometrines formas ir kūnus.

Parsisiųsti:

Peržiūra:

Norėdami naudoti pristatymų peržiūras, susikurkite „Google“ paskyrą ir prisijunkite prie jos: https://accounts.google.com


Skaidrių antraštės:

Geometrinės figūros vaikams Sudarė: Selivanova Yu.V., Auksinio bityno mokyklos mokytoja

Geometrinės figūros Jei paimčiau apskritimą, iš abiejų pusių šiek tiek suspausčiau, Vaikams kartu atsakyčiau - Išeitų...

Geometrinės figūros

Geometrinės figūros Aš esu figūra – kad ir kur būčiau, Visada labai lygus, Visi kampai manyje lygūs Ir keturios pusės. Kubikas yra mano mylimas brolis, nes aš...

Geometrinės figūros

Geometrinės figūros Nubrėžkite plytą kreida Visiškai ant asfalto, ir gausite figūrą - Jūs, žinoma, su ja susipažinote.

Geometrinės figūros

Geometrinės formos Trikampis įkišo nosį į reaktyvinį dulkių siurblį. Ir jis neturi nosies – o, Dieve! - Atrodė kaip sijonas. Įdomiausia, koks jo vardas dabar.

Geometrinės figūros

Geometrinės figūros Du kvadratai dvyniai – jų tėvo pusės. Pritvirtinkite šonus, pasakykite jų tėvo vardą.

Geometrinės figūros

Geometrinės figūros Kvadratas stovėjo ant kampo – Jis kišo nosį į lubas. Jis augo dar penkias dienas. Kaip turėtume tai vadinti dabar?

Geometrinės figūros Rombas

Pavadinkite teisingai.

Ko čia trūksta?

Pavadinkite figūras.

Kas yra papildomai?

Kas yra papildomai?

Šauniai padirbėta!!!


Tema: metodiniai pokyčiai, pristatymai ir pastabos

Idėjų apie geometrines figūras formavimas ikimokyklinio amžiaus vaikams

Pirmąsias idėjas apie objektų formą, dydį ir santykinę padėtį erdvėje vaikai kaupia dar ikimokykliniame amžiuje. Žaidimo ir praktinės veiklos metu jie manipuliuoja daiktais...

didaktinių (aktyvių, mokomųjų) žaidimų kartoteka, skirta plėtoti idėjas apie objektų ir geometrinių figūrų formą ikimokyklinio amžiaus vaikams antros jaunesniosios, vidurinės, vyresniosios, parengiamosios grupės.

žaidimai, skirti ugdyti idėjas apie ikimokyklinio amžiaus vaikų daiktų ir geometrinių figūrų formas...

„Matematikos edukaciniai žaidimai. Geometrinės figūros“ vyresnio ikimokyklinio amžiaus vaikams

ugdyti stebėjimą, ugdyti vaikų mąstymą ir aktyvumą. išmokti grupuoti geometrines figūras...

Konsultacija pedagogams „Idėjų apie geometrines figūras formavimo metodikos vyresniojo ikimokyklinio amžiaus vaikams“

Išmokyti vaikus lyginti daiktų formas su geometrinėmis figūromis kaip objekto formos etalonais yra svarbi užduotis ruošiant vaikus mokyklai.. Vaikas turi ugdyti gebėjimą vizualizuoti...

Pristatymas "Žaidimai su geometrinėmis figūromis 3-4 metų vaikams"

Pristatymas skirtas antros jaunesniosios grupės vaikams ir apima žaidimo pratimus apie FEMP. Šiais pratimais siekiama supažindinti vaikus su geometrinėmis figūromis. Pristatyme naudojamas...

Natalija Fokina

Programos turinys: Patikslinkite pristatymą vaikams apie geometrines figūras; išmokti keisti duotąsias savybes geometrines figūras, mokytis figūros aplinkiniuose objektuose.

Stiprinti kiekybinio skaičiavimo ir skaičių žinias.

Praktikuoti gebėjimą dirbti pieštuku languotame sąsiuvinyje; toliau lavinti smulkiąją pirštų motoriką.

Ugdykite dėmesį ir loginį mąstymą.

Medžiaga: modeliai geometrines figūras, schematinis objektų pavaizdavimas, skaičių rinkinys magnetinei lentai; languoti sąsiuviniai, pieštukas; laidas; lazdos.

Veiklos eiga.

Vaikinai, mūsų seni draugai, geometrines figūras, pakvietė mus šiandien apsilankyti pas juos geometrinių formų žemė. Nusišypsokime vieni kitiems ir eikime kelionė. Ten mūsų laukia daug įdomių dalykų.

Pirmiausia prisiminkime, ką žinomos geometrinės figūros? (Atsakymai vaikai) .

Mūsų figūros jie mėgsta linksmintis ir kviečia mus prie jų prisijungti "juoko kambarys". Pažiūrėkime į mūsų figūruoja"iškreipiantys veidrodžiai". Kas vyksta su figūros?

Atsakymų pavyzdžiai vaikai:

Mažas raudonas apskritimas virsta dideliu raudonu apskritimu. Dydis pasikeitė, bet spalva ir forma išlieka.

Didelis raudonas ovalas virto mažu raudonu apskritimu. Forma ir dydis pasikeitė, bet spalva nepasikeitė.

Mažas mėlynas kvadratas pakeitė spalvą ir dydį, tačiau forma nepasikeitė.

Mažas žalias trikampis virto dideliu žaliu apskritimu. Forma ir dydis pasikeitė, bet spalva nepasikeitė.

Figūros Jie mėgsta užduoti mįsles. Dabar jie yra paslėpti įvairiose nuotraukose ir prašo mūsų jas surasti ir suskaičiuoti. Įrašykite savo atsakymus į lentelę.

Kūno kultūros minutė "Burtininkas"

Ar matėte, su kokiomis transformacijomis įvyko figūros. O dabar jūs patys tapsite burtininkais ir paverssite apskritimą ovalu, trikampį kvadratu, o stačiakampį vėl apskritimu.

Vaikai stovi kambario centre. Jie gauna virvę surištais galais, paima ją abiem rankomis ir, mokytojo signalu, formuoja įvairias geometrines figūras. Jei reikia, mokytojas padeda vaikams.

Darbas sąsiuviniuose.

- Figūros Mes jums sugalvojome dar vieną pramogą „Atpažinti ir užtemdyti“. Šešėliavimas figūros nenaudojant liniuotės.

Nuspalvinkite visus apskritimus tiesiomis horizontaliomis linijomis.

Visi trikampiai yra tiesios vertikalios linijos.

Visi kvadratai yra banguotos linijos.

Visi ovalai yra tiesios nuožulnios linijos.

Visi stačiakampiai yra taškuoti.

Smagiai lankėmės, dabar nufotografuokime savo artimuosius skaičiai atminčiai. Jie bus neįprasti. Jų portretus skelbsime iš pagaliukų.

Tada vaikai žavisi ir ieško panašiausio "nuotrauka".

Geometrijos mokymasis su mažais vaikais yra gana smagus procesas, nes tokiame amžiuje jie įgyja patirties ir plečia turimas žinias. O figūrų studijavimas taip pat padeda lavinti mąstymą ir atmintį. Kaip teisingai „pateikti“ geometrines figūras 3–4 metų vaikams?

Veikiame etapais

Taigi, geometrinės figūros yra svarbios vaikų vystymuisi. Norėdami juos sėkmingai įvaldyti, turėtumėte vadovautis šiomis taisyklėmis.

  • Pažintį pradedame nuo paprasčiausių formų (tai bus apskritimas, trikampis ir kvadratas).
  • Pradiniame etape geriau, kad visos figūros būtų vienodos spalvos ir dydžio, kad neblaškytų kūdikio dėmesio nereikalingomis detalėmis.
  • Prisimename apie amžių (būdami 2 metų įvaldome tik apskritimą, kvadratą ir trikampį; 3 metų pridedame ovalą, rombą, stačiakampį; 4 metų - trapeciją, žvaigždę, penkiakampius ar šešiakampius).
  • Treniruotės turi būti įvairiapusės, kad vaikas nuolat įtvirtintų įgytus įgūdžius (sekame figūrą pirštais, mokomės rasti formas aplink ir atskirti, rūšiuoti pagal tipą, dydį, kurti ir analizuoti aplikacijas, lipdyti, karpyti, žaisti kortomis arba loto, įtvirtinkite formas aktyviuose žaidimuose).

Pradėkite mokytis nuo plokščių atvaizdų, palaipsniui parodydami vaikui skirtumą tarp plokštumos ir tūrio, mokydami jį lyginti trimatį geometrinį kūną su plokščiu vaizdu.

Kur pradėti studijuoti?

Pirmiausia galite supažindinti vaiką su apskritimo įvaizdžiu: nubrėžkite jį pirštais ir pasakykite, kas tai yra. Po dienos pradėkite dairytis aplinkui visko, kas jums tai primena. Jei kūdikiui sunku, tėvai turėtų jam padėti. Toliau pateikiami skaičiai tiriami tokiu pačiu būdu.

Tuomet reikėtų vaikui paaiškinti, kad trimatės figūros panašios į plokščias (kvadratas – kaip kubas, apskritimas – kaip rutulys). Tegul jis bando juos susieti, ieškodamas analogijų aplink save. Norėdami tai padaryti, kūdikiui pravartu parodyti plokščią vaizdą, prašant ištraukti tą patį daiktą iš maišelio, bet trimatį, o taip pat vaikštant, skaitant knygas ar žiūrint animacinius filmus ieškoti „paslėptų“ figūrėlių.

Įtvirtinti įgytas žinias padeda specialus „geometrinis“ loteris: kortelės su geometrinėmis figūromis, kurias reikia padėti žaidimo žemėlapyje. Loteriją galite padaryti patys. Pirmiausia paimkite tos pačios spalvos korteles. Vėliau galėsite pridėti kitų spalvų – taip bus sunkiau rasti tinkamą porą.

Tai palengvina ir lytėjimas tam tikra forma: piešimas, modeliavimas, įvairių objektų dėliojimas, karpymas, mozaika, aplikacijos. Kai įvaldote vis daugiau naujų formų, programos gali tapti sudėtingesnės: ne tik kvadratai kvadratiniame lape ar apskritimai apvaliame, bet ir ištisi paveikslėliai, sudaryti iš skirtingų formų. Kuriant jas reikia pasakyti, kuri figūra kuriai kompozicijos daliai pasitarnaus (apskritimas – saulė ar ratas, trikampiai – eglutės, stogas ir pan.).

Tobuliname ir konsoliduojame

Geometrinių formų tyrimas ikimokyklinukams iki 4 metų turėtų būti nuolat sudėtingesnis. Pavyzdžiui, kūdikis jau turėtų išmokti atskirti formas ir dydžius, taip pat pagal veiksmus, kuriuos su jomis galima atlikti (vynioti, dėti į bokštelį). Šiek tiek vėliau jis išmoks rūšiuoti geometrinius kūnus pagal du kriterijus (kurie geometriniai objektai gali būti ridenami, bet negali būti sukrauti vienas ant kito arba kurių negalima ridenti, bet galima statyti į bokštą).

Įgytas geometrines žinias naudinga įtvirtinti aktyvios žaidybinės veiklos forma, kurios metu vaikas turi judėti tam tikra trajektorija (apeiti ratą, šliaužioti aplink kvadratą, „šokinėti“ aplink asfalte nupieštą trikampį). Tada, kai tokie žaidimai įvaldomi, jie pasunkinami (žaiskite laikant šaukštą su kamuoliuku rankose, bėgiodami varstydami kamuolį palei žemę).

Visa tai padės jam visapusiškiau pasiruošti mokyklai, lavins atmintį, erdvinį ir loginį mąstymą. Svarbiausia yra sistemingai dirbti su vaiku.