Pristatymo numerio ir figūros 6 dermė. Matematikos didaktinė medžiaga. Skaičius „6. IV. Darbas su padalomąja medžiaga

26.12.2021

Pamokos tipas: naujos medžiagos aiškinimo pamoka (pradinių dalykinių gebėjimų ir UUD formavimo, naujų dalykinių įgūdžių įsisavinimo pamoka)

Pamokos tikslas: išmokyti mokinius atpažinti ir užrašyti skaičių 6.

Užduotys:

Mokomasis (dalykas):
- Ugdykite gebėjimą atpažinti skaičių 6 ženklų aplinkoje (skaičių, raidžių ir simbolių serijoje)
- Išmokite teisingai parašyti skaičių 6 ir susieti objektų skaičių su skaičiumi (nuo 1 iki 6).

Kuriamas (meta tema):

Reguliavimo:
- Prisidėti prie bandomosios edukacinės akcijos – numerio 6 paieškos – įgyvendinimo.
- Sudaryti galimybę kartu su mokytoju planuoti savo veiksmus pagal užduotį ir jos įgyvendinimo sąlygas.
- Ugdyti jaunesniojo mokinio gebėjimą kontroliuoti savo veiklą vykdant užduotį.

Kognityvinis:
- Ugdykite gebėjimą analizuoti, lyginti, lyginti ir apibendrinti.
- Padėkite nustatyti ir suformuluoti pažintinį tikslą.
- Toliau ugdyti gebėjimus naršyti vadovėlyje ir sąsiuviniuose savarankiškam darbui.

Komunikacinis:
- Sudaryti sąlygas edukaciniam bendradarbiavimui su mokytoju ir bendraamžiais.
- Palengvinkite vaiko bendravimą su kaimynu ant stalo.
- Padėkite vaikui argumentuoti savo nuomonę.

Mokomasis (asmeninis):
- Ugdykite kolektyvizmo jausmą, empatiją. Gebėjimas dirbti poromis.

Per užsiėmimus

I. Organizacinis momentas

Mokytojas skaito eilėraštį

Dabar patikrink, drauge:
Ar esate pasirengęs pradėti pamoką?
Viskas savo vietose
Ar viskas gerai:
Rašiklis, knyga ir sąsiuvinis?
Ar visi teisingai sėdi?
Ar visi atidžiai stebi?

II. Pagrindinių žinių atnaujinimas

1. Darbas priekyje
a) Apšilimas „Kas žino, tegul skambina toliau“
– Ruduo, kas už to?
Žiema, kas už to?
– Kiek mėnesių per metus?
– Kiek dienų yra savaitėje?
- Kokia šiandien savaitės diena?
- Kas buvo vakar?
- Kaip bus rytoj?
– Kokia yra ketvirta savaitės diena, penkta. Kodėl jis taip pavadintas? (jis penktas iš eilės), penktadienis. Taigi penktasis.

Padėkite skaičius 1 2 3 4 5 ant stalų

Darbas su skaičiais.
Ką mes matome lentoje?
– Koks yra didžiausias ir mažiausias skaičius serijoje? (15)
- Suskaičiuokite skaičius didėjančia tvarka. (12345)
- Suskaičiuokite skaičius mažėjančia tvarka. (54321)
- Parodykite numerį po skaičiaus 3. (kortelės)
- Parodykite skaičių prieš skaičių 5
– Kaip gauti ankstesnį numerį? Kiek jis yra mažesnis už kitą?
- Pavadinkite skaičių, kuris yra nuo 1 iki 3
- Pavadinkite 4 numerio kaimynus.
- Koks yra kitas skaičius po 4.
– Kaip gauti kitą numerį? Kiek tai daugiau nei anksčiau?

Ką galite pasakyti apie skaičių 5?
- Prisiminkime skaičiaus 5 kompoziciją. Lentoje.

Vaikai rodo korteles (4, 5 skaičių sudėtis)

3. Naujo, problemos teiginio atradimas.

Įspėkite mįsles.
Atspėk mįsles:

Kieme šurmulys
Iš dangaus krenta žirniai.
Nina suvalgė šešis žirnius,
Dabar ji serga krūtinės angina. (gradas)

Čerenas, bet ne varnas,
Raguotas, bet ne jautis,
Šešios kojos be kanopų.
Skraidymas – kaukimas
Krinta – kasa žemę. (Klaida)

Namas be langų ir durų
Kaip žalia krūtinė
Jame yra šeši apvalūs vaikai
Jis vadinamas... (pod).

Koks skaičius naudojamas visose šiose mįslėse? (Šeši.)
Kaip manote, kokia šiandienos pamokos tema?
(Sužinokite kiek galite apie skaičių 6.)

Kas mūsų gyvenime susiję su skaičiumi 6?

Kad gyvenime yra tik 6?
šeši žemynai (pavadinimas, rodyti žemėlapyje);

vabzdžiai turi šešias letenas (rodomi paveikslėliai, kuriuose vaizduojama vapsva, kamanė, vabalas ir kt.; suskaičiuokite jų letenų skaičių).
Kokiose pasakose randamas skaičius 6? (Ropė, 6 herojai)

Ar atpažinote pasaką? Kiek herojų atėjo pas mus? (penki)
– Kaip sužinojai? (suskaičiuota)

Padėkite tiek pat raudonų kvadratų priešais save. Kiek ten herojų. Kiek? (5)
– Ar viskas kolekcijoje? Kas dingo? (Pelės)
- Kas paskambins pelei? (Katė pašaukia pelę)
- Koks yra pelės numeris? (šeštas)
– Kiek buvo herojų, kai bėgo pelė? (Šeši)
- Kaip gavote šešis? (K 5+1=6) lentoje užrašykite 5+1=6
– Pabėgus pelei herojais tapo daugiau ar mažiau? Kodėl?
6. > 5 lentoje

Mūsų herojai nuskynė derlių ir nusprendė atsipalaiduoti, skristi pamatyti pasaulio, gyvūnų įvairiuose žemynuose,
Lėktuvas atskrido paskui juos.
- Kiek nuotraukų dabar turiu prie lentos? (7)
Pažymėkime kaip 7.
Buvo 6, tapo 7. Kaip tai atsitiko 7? (6+1=7)
Kas yra didesnis nei 6 ar 7? 7 > 6

Kaip manote, kodėl mūsų herojai nusprendė skristi aplink visus žemynus? (nes jų yra 6)
– O kur gyvenime galima sutikti skaičių 6?
Mūsų herojai skrenda į Pietų Ameriką. Parodyk man ir sujunk Euraziją bei Pietų Ameriką. (Prie lentos)
Pakylame tiksliai... (6 val. ryto) Rodymas laikrodyje.

Pirštų gimnastika

"Pilis"
Ant durų yra užraktas
Kas galėtų jį atidaryti?
(Greitas pirštų sujungimas spynoje.)
Ištraukė...
(Patraukiame šepečius į šonus.)
Susuktas…
(Mojuojantys judesiai.)
Pabeldė...
(Pirštai suspausti į užraktą, vaikai beldžiasi delnais.)
Ir jie atidarė!
(Pirštai atspausti.)

Čia gyvena posumai (2 skaidrė)

Jis mūsų klausia, kaip atrodo skaičius 6?
Pažintis su skaičiumi 6
Šeštas numeris – durų užraktas:
Kabliukas viršuje, apskritimas apačioje
Skaičius 6 susideda iš 2 ovalų: didelio kairiojo ir mažo dešiniojo pusovalo. Pradedu rašyti tiesiai po viršutiniu dešiniuoju langelio kampu. Viršutiniame dešiniajame langelio kampe apvalinu ir rašau didelį kairįjį pusiau ovalą, paliečiu apatinės langelio vidurį, nubrėžiu liniją aukštyn. Suapvalinu. Šiek tiek aukščiau narvo vidurio.
Rašykite ore, delne.
Užsirašykite 1 eilutę sąsiuvinyje.

Skrendame į Pietų Ameriką. Sujunkite Pietų Ameriką ir Šiaurės Ameriką.
Atvažiavo ir laikrodis rodo... 14 val
Čia gyvena... (akinių meška)
Jis mums paruošė užduotis.
- Sukurkite istoriją iš paveikslėlio 7-1=6
- Išspręsti problemą
Šeši juokingi meškiukai
Jie skuba į mišką aviečių
Bet vienas iš jų pavargęs
Dabar raskite atsakymą:
Kiek lokių yra priekyje?
6-1 = 5

Kūno kultūros minutė
Lėktuvai zvimbė (sukimas prieš krūtinę per alkūnes sulenktomis rankomis),
Lėktuvai skrido (rankos į šonus, pakaitomis pasvirę į kairę ir į dešinę),
Jie tyliai sėdėjo proskynoje (atsisėskite, rankas iki kelių),
Taip, jie vėl skrido.

O dabar visi vaikai atsistoja.
O dabar visi vaikai atsistoja,
Lėtai pakelkite rankas
Suspauskite pirštus, tada atlaisvinkite,

Nuleiskite rankas ir taip stovėkite.
Visi šiek tiek pailsėjo
Ir jie nuėjo į trasą.

Skrendame toliau į Antarktidą.
– Kas gyvena Antarktidoje. Pingvinų grafas. Juos.
Dirbti porose
Paimkite 6 pieštukus. Atskirkite juos taip, kad kiekvienas pieštukas turėtų vienodą skaičių.
- Parodyk man, kiek kiekvienam?
- Pasakyk
Turiu 3 pieštukus. Kaimynas irgi turi 3, tik 6.

Skrendame į Australiją. Čia gyvena kengūros.

Darbas su programa

Savarankiškas darbas

Jie skrido į Afriką. Dramblių prašoma savarankiškai dirbti sąsiuvinyje. (savęs išbandymas)

Išskridome atgal į Maskvą. Kokią figūrą turime? (Šešiakampis)
Kiek jis turi kraštinių, viršūnių, kampų?
– Kieno darbas patiko?
- Įvertink save.
- Ko išmokote?

Zaikina Elena Gennadievna, MAOU mokykla Nr. 26, Balašicha, Maskvos sritis, pradinių klasių mokytoja

Norėdami atsisiųsti medžiagą arba !

Elena Redkina
"Skaičius 6. Skaičius 6." Pamokos apie elementariųjų matematinių vaizdų kūrimą santrauka

Pamokos tema: Skaičius 6. Skaičius 6.

Tikslai:

Susipažinimas su skaičiaus 6 formavimu ir sudėtimi iš vienetų;

Skaičiaus 6 grafinio vaizdo taisymas;

Fiksuojant eilinį skaičių iki 6, mintis, kad kiekvienas kitas skaičius yra 1 didesnis už ankstesnį; apie 6 skaičiaus „kaimynus“;

Papildymo, kaip objektų rinkinių sąjungos, prasmės idėjos įtvirtinimas;

Pagrindinių psichikos operacijų, dėmesio, atminties, erdvinės analizės ir sintezės, regos gnozės, lytėjimo suvokimo, koordinacijos akies-rankos sistemoje, vaizduotės ugdymas; praturtinti elementarų matematikos žodyną, išmokyti skaityti matematinius užrašus, pvz., _ + _ = _

Medžiaga pamokai:

Demonstracija: traukinių priekabų, gyvūnų vaizdai: meška, kiškis, ežiukas, lapė, vilkas, voverė; skaičių nuo 1 iki 6 modeliai; paveikslėlis: namas su pilimi, panašus į skaičių 6; Voverės „raidė“, „Nuostabus“ krepšys su tekstūruotais skaičiais nuo 1 iki 5, skaičių kortelės, pvz., 2 + 4 = 6.

Dalomoji medžiaga: lėkštės su skirtingu daiktų skaičiumi (1 gilė, 2 kūgiai, 3 riešutai, 4 uogos, 5 grybai, įvairiaspalviai kaulai skaičiui 6 išdėlioti, numerio 6 atvaizdas kiekvienam vaikui.

Pamokos eiga:

I. Organizacinis momentas. Žaidimas „Sužinok numerį palietus“.

Defektologė kviečia vaikus pakaitomis įkišti ranką į „Nuostabus“ maišelį ir liesdami, aktyviai lytėdami sužinoti vieną iš skaičių:

Šiame žaidime dalyvauja tik pirštai, akys ilsisi. Pabandykite pajusti skaičių ir teisingai jį pavadinti.

Vaikai, atpažindami ir įvardindami skaičius, išdėsto juos lentoje iš eilės.

II. Pagrindinė dalis. Demonstracinė medžiaga.Žaidimas „Steam lokomotyvas“.

Vaikai, šiandien miško gyventojams yra šventė - Miško diena. Jie nusprendė surengti pikniką miško proskynoje. Tačiau į proskyną galite patekti tik stebuklingu traukiniu. Kiekvienoje stotyje yra gyvūnas. Mūsų mažasis traukinukas turi pristatyti kiekvieną iš jų. Bet čia bėda: stotys netvarkingos. Padėkime mažiesiems gyvūnėliams ir sustatykime numerius – stotis tiesiogine tvarka, iš kairės į dešinę. (Užduotį prie lentos atlieka vienas vaikas. Tada vaikai paeiliui skaičiuoja pirmyn ir atgal per 5). Lentoje – skaičius nuo 1 iki 5. Prasidėjus atgaliniam skaičiavimui – traukinys, kiekvienoje iš penkių „stočių“ – gyvūnų atvaizdai.

Taigi traukinys išvyksta. Ką paimsime pirmoje stotyje? (Miška.)

Kuria kryptimi mūsų traukinys turėtų judėti, kad patektų į 2 stotį: kairėn ar dešinėn? Kodėl?

Eime! Mes atvykome! Ką mes priimsime antroje stotyje? (Kiškis.)

Kas nutinka skaičiams, kai jie juda į dešinę? (Jie padidėja 1. Skaičiuojant pasirodo kitas skaičius.)

„Kelionė“ tęsiasi nuo „stoties“ iki „stoties“ iki skaičiaus 5. Vaikai į traukinį įsodina gyvūnus, suskaičiuodami po 1. Taigi kartojasi eilės skaičiai nuo 1 iki 5. Defektologė primena vaikams, kad kiekvienas kitas skaičius yra 1 didesnis nei ankstesnis.

Vaikinai, kaip mes galime patekti į miško proskyną? Ten, voverės būste, prisikaupia visokių gėrybių iškylai. (Turime pravažiuoti dar vieną stotį). Kokia ji bus? (Šešta.)

Pažiūrėk: prie įėjimo į voverės būstą yra spyna, o šalia – „raitelis“: „Ši spyna stebuklinga, rodo mūsų paskutinės stotelės numerį. Jei pasakysite, kaip gauti skaičių 6 iš skaičiaus 5, tada užraktas atsidarys. Padėkime miško gyventojams! (5+1=6). Vaikai, pažiūrėkite atidžiau: kaip atrodo spyna? (Skaičius 6.)

Šauniai padirbėta! Magiškoji pilis atidaryta!

III. Fizminutka.

Vaikai deklamuoja eilėraštį ir imituoja traukinio judėjimą:

Lokomotyvas, lokomotyvas Visiškai naujas, blizgus Jis vairavo vagonus,

Visai tikra.

IV. Darbas su padalomąja medžiaga.

Kiekvienas vaikas ant stalų turi lėkštes su skanėstais gyvūnams.

Dabar visi miško gyventojai susirinko į miško proskyną į Miško šventę. Visų laukia skanėstai: miško uogos, riešutai, grybai, spurgai. Kiekvienas iš jūsų gydys gyvūnus. Kiek ten gyvūnų? (6.) Kiek daiktų turite savo lėkštėse? (Vaikai skanėstus skaičiuoja – kiekvienas savo lėkštėje, iš eilės vardydami daiktų skaičių: 1 gilė, 2 kūgiai, 3 riešutai, 4 uogos, 5 grybai.)

Ar užtenka maisto visiems gyvūnams? (Nr.) O ką reikia daryti, kad visiems užtektų ir gilių, ir spurgų, ir riešutų, ir uogų, ir grybų? (Pridėti.) Kiek reikia pridėti? (iki šešių).

Vaikai paeiliui prie lentos prideda reikiamą skaičių elementų, žodiniu pranešimu apie atliktus veiksmus (turėjau 3 riešutus. Pridėjau dar 3 ir gavosi 6. 3 + 3 = 6. Vaikas parodo atitinkamą skaičių kortelę.) Ką reiškia ženklas? +"? (Papildymas, objektų grupių sujungimas.)

V. Žinių apie skaičių 6 ir skaičių 6 įtvirtinimas.

Pažiūrėkite į skaičių eilutę – „stotys“. Kaip patekti iš „stoties“ 5 į „stoties“ 6? (Reikia žengti vieną žingsnį į dešinę – pridėti 1).

Kaip keičiasi skaičiai judant į kairę/dešinę skaičių eilutėje? (Judant į dešinę, skaičiai didėja, o judant į kairę – mažėja.)

Apsvarstykite skaičių 6. Ką šis skaičius jums primena? Kaip ji atrodo?

Durų užraktas:

viršutinis kabliukas,

Apskritimas žemiau.

Tada atliekami pratimai, įtvirtinantys grafinį skaičiaus 6 vaizdą. Pirmiausia vaikai pirštais apvedžioja skaičių 6. Tada kelis kartus pakartoja rankos judesį ore. Taip pat naudojamas žaidimo pratimas „Menininkai“. Judesiai, reikalingi skaičiui 6 parašyti, daromi atitinkamai įsivaizduojamu teptuku ir kartojami keletą kartų.

* Skaičiaus 6 išdėliojimas iš spalvotų kaulų pagal vizualinį grafinį vaizdą.

VI. Darbas sąsiuviniuose.

Pratimas rašant skaičių 6 taškais ir savarankiškai. Defektologas atkreipia vaikų dėmesį į tai, kad pieštukas būtų tinkamai prigludęs ir suimtas vadovaujančia ranka.

VII. Pamokos santrauka. Klausimų apibendrinimas pamokos tema ir turiniu(vaikų žodinis pranešimas apie atliktus darbus). Motyvuotas vaikų veiklos vertinimas.

, Konkursas „Pristatymas pamokai“

Pamokos pristatymas



























Atgal į priekį

Dėmesio! Skaidrės peržiūra skirta tik informaciniams tikslams ir gali neatspindėti visos pristatymo apimties. Jei jus domina šis darbas, atsisiųskite pilną versiją.

Pamokos tikslas: Supažindinkite mokinius, kaip gauti skaičių 6.

Užduotys:

  • supažindinti su skaičiaus 6 kompozicija, išmokyti rašyti skaičių 6;
  • atminties, dėmesio ugdymas;
  • domėjimosi matematika skatinimas.

Įranga: multimedijos projektorius, pristatymas, darbo sąsiuviniai, vadovėlis, Spectra kortelės su pavyzdžiais, skrynia su maža spynele, voko laiškas, plakatas „skaičius 6“, pasakų personažų piešiniai lentoje.

Per užsiėmimus

aš.Pamokos pradžios organizavimas.

Skambina ilgai lauktas skambutis -
Pamoka prasideda.

Ant stalo yra skrynia su spyna.

Gavome siuntinį iš Matematikos šalies, bet ant krūtinės kabo spyna, kurią norint atidaryti reikia atlikti įvairias užduotis.

Pasakų personažai jums paruošė užduotis.

1 . Užduotis iš Dunno:

"Pamestas numeris"
Atkurti tvarką: 1,2 ,3,6,4,5,7,8,9.10

2. Užduotis iš Malvinos.

Išdėliokite obuolius ir padarykite lygybes.

Kaip atsirado skaičius 6?

3. Užduotis iš Pelenės.

Išspręskime grandinę:

6 – 5 + 4 - 3 – 1 + 3 - 2

4. Carlsonas atnešė korteles.

Raskite posakių prasmę.

Kuri išraiška yra perteklinė? Kodėl?

5. Išspręskite Mikės Pūkuotuko problemas.

Močiutė lapė duoda
Trijų anūkų kumštinės pirštinės:
„Tai jums žiemai, anūkai,
Dvi kumštinės pirštinės.
Būkite atsargūs, nepraraskite!
Kiek daug, suskaičiuok!

Led mama žąsis
Po pievą vaikšto šeši vaikai.
Visi žąsiukai yra kaip kamuoliukai.
trys sūnūs,
O kiek dukrų?

II. Fizkultminutka.

Paskaičiavome ir pavargome
Tyliai visi atsistojome,
Plojo rankomis - vienas, du, trys,
Jie trypė kojomis – vienas, du, trys,
Sėskis, kelkis, kelkis, atsisėsk
Ir jie vienas kito nemušė.
Mes šiek tiek pailsėsime
Ir vėl pradėkime skaičiuoti.

III. Naujų žinių „atradimas“ ir pamokos temos formulavimas.

Ką jūs, vaikinai, manote, ką veiksime šiandien pamokoje?

Mūsų pamokos tema. Skaičius 6. Skaičius 6.

Mūsų tikslas šiandien yra prisiminti skaičiaus 6 sudėtį, išmokti rašyti skaičių 6.

Taigi mes galėjome atidaryti pakuotę. Siuntinyje yra skaičius 6 ir laiškas iš Alyonuškos. Alyonushka prašo padėti jai išlaisvinti brolį Ivanušką. Baba Yaga paruošė užduotis, kurias atlikę galės grįžti į savo namus.

Ar galime padėti Alyonuškai?

Pirmiausia reikia atidaryti trobelės durų spyną, ji labai panaši į mūsų naują figūrą.

6 numeris - durų spyna;
Kabliukas viršuje, apskritimas apačioje.

IV. Darbas sąsiuvinyje.

V. Fizinis lavinimas akims.

VI.Vadovėlio darbas.

VII. Pamokos santrauka.

Kokį skaičių sutikote?

Su kokiu numeriu?

Mūsų pamoka baigėsi.

Mes su jumis jau sutvarkėme, todėl nesikartosiu, kiekvieną naują skaičių gauname pridėdami po vieną, o lyginame du rinkinius, tai yra, pavyzdžiui, penkis obuolius, ir šalia dedame tą patį skaičių, palyginkite užduodami vaikui klausimą:

  • Kiek obuolių yra dešinėje?
  • Kiek kairėje?
  • Ar yra vienodas obuolių skaičius? (kad būtų aiškiau, paimkite skirtingų spalvų arba skirtingų dydžių obuolius)

Čia svarbu, kad vaikas galėtų įrodyti, pavyzdžiui, 5 didelius obuolius ir 5 mažus, o tai reiškia, kad jie yra padalinti po lygiai.

Įdėkite vieną didelį obuolį, paklauskite:

  • Kiek yra didelių obuolių? Paprašykite savo vaiko suskaičiuoti didelius obuolius.
  • Kaip gavai skaičių 6?
  • Kas didesnis 6 obuoliai ar 5 obuoliai?
  • Kiek daugiau? ir kt.

Kai vaikas gerai išmoksta skaičiuoti iki 6 ir formuoti skaičių 6. Galite įvesti dviejų mažesnių skaičių sudėtį. Pavyzdžiui, 6 yra 1 ir 5, 2 ir 4, 3 ir 3 ir pan.

Štai žaidimai, kuriuos galite naudoti:

Įsikūrė name

Kiekviename namo aukšte yra 6 gyventojai, tai rodo numeris ant namo stogo, pirmame aukšte viename bute gyvena 3 gyventojai, o kiek gyventojų yra antrame bute? Taip ir išardome kiekvieną aukštą, kito buto gyventojus galima priskirti skaičiais iš magnetinių arba tiesiog iš anksto paruošti korteles.

Supažindindami vaiką su numerio kompozicija, paruoškite kelis namelius su skirtingais numeriais ant stogo, viskas priklauso nuo to, su kokiu numeriu norite supažindinti vaiką.

valtys

Vietoj namų gali būti ir valtys su gelbėjimosi ratais, kur ant apskritimų gali būti tik du skaičiai ir pavyzdyje, pvz., 3 + 3 arba 4 ir 2. Ir jūs galite sugalvoti daug tokių žaidimų, kurių tiesiog pakanka jūsų turtingai vaizduotei.

Naudokite skirtingą didaktinę medžiagą, paįvairinkite veiklą su vaikais, kad vaikas norėtų mokytis, ir visada prisiminkite pamokos trukmę, neperkraukite vaikų, mokykite vaikus žaisdami. Ir pasikartosiu ne kartą, būkite lygiavertė vaiko partnerė, o ne griežta mokytoja. Ir tau tikrai pasiseks.

Matematikos didaktinė medžiaga.

Skaičius "6"

Linksmi eilėraščiai

Priklijuokite beigelį prie beigelio, bet nedrįskite jo valgyti.

Tai ne prieškas valgyti

Ir tai tik šeštasis skaičius!

V. Bakaldinas

Turiu šešis tarnus,

Judrus, nuotolinis,

Ir viskas, ką matau aplinkui -

Iš jų žinau viską.

Jie yra mano skambutyje

Yra reikalingi.

Jie vadinami: kaip ir kodėl,

Kas, kas, kada ir kur.

G. Kiplingas

Parke buvo šešios draugės, pasodinti šeši medžiai,

Alėjoje šeši beržai

Tegul jie greitai auga!

Štai ateina svečiai!

Ant stalo yra paslauga:

Šeši puodeliai, šešios lėkštės,

Gerkite arbatą ir valgykite pyragą.

Šeši kačiukai alkani.

Duokite jiems košės su pienu

Leisk jiems apsilaižyti liežuvį

Nes katės

Nevalgykite iš šaukšto.

Galvosūkiai

juokingi galvosūkiai

Gegužės vakarą prie blynų blynų atėjo draugės:

Trys vištos dedeklės, du jaunikliai.

Kiek viščiukų yra trobelėje?

3 katės pirko batus, kiekvienai katei po porą.

Kiek kojų turi katės

Ir kiek jie turi batų?

* * * Visi žinome pasaką „Ropė“,

Pabandysime vaikinai

Išvardink visus herojus:

Anūkė, vabzdys, katė, pelė.

Su juo yra senelis ir močiutė.

Na, pabandykite, vaikinai

Skambinkite jiems visiems tuo pačiu numeriu.

Septyni vaikinai žaidė futbolą

Vienas buvo iškviestas į namus.

Žiūri pro langą, galvoja

Kiek dabar žaidžia?

Septyni juokingi meškiukai

Jie skuba į mišką aviečių.

Bet vienas vaikas pavargo

Jis atsiliko nuo savo bendražygių.

Dabar raskite atsakymą:

Kiek meškų yra priekyje?

* * * Mama išsiuvinėjo kilimą.

Pažiūrėkite į modelį.

Dvi didelės ląstelės

Kiekvienas su trimis šakomis

Maša sėdėjo ant lovos,

Taip, negali.

Kas jai padės?

Led mama žąsis

Po pievą vaikšto šeši vaikai.

Visi žąsiukai yra kaip kamuoliukai.

Trys sūnūs, kiek dukterų?

Voverė sėdi ant vežimėlio

Parduoda riešutus draugams -

Penktasis lokys,

ūsuota Zainka,

lapė sesuo,

Žvirblis, zylė.

(Kiek gyvūnų buvo?)

* * * Lėlė turi penkias elegantiškas sukneles,

Ką ji turėtų dėvėti šiandien?

Turiu vilnos suknelei,

Megzsiu, bus ir suknelių... (šeši.)

Močiutė lapė duoda

Trijų anūkų kumštinės pirštinės:

„Tai jums žiemai, anūkai,

Dvi kumštinės pirštinės,

Rūpinkitės, nešvaistykite."

Kiek daug, suskaičiuok!

Radau voverės įduboje

Penki maži lazdyno riešutai

Štai dar vienas.

Na, voverė! Štai meilužė!

Jūs skaičiuojate riešutus!

Surengė Andriuška

Dvi eilės žaislų.

Šalia beždžionės -

Meškiukas.

Kartu su lape – dalgio kiškis.

Už jų – ežiukas ir varlė.

* * * Rada Alenka -

Radau dvi sviesto skardines!

Taip, keturi krepšelyje!

Kiek grybų yra paveikslėlyje?

Kosolapomui gimtadienio proga

Draugai atvyko pakviesti:

žvirblis, zylė,

lapės sesuo,

Čia zuikis, čia voverė.

Ar galite suskaičiuoti visus svečius?

Surinko voverės riešutus

Įdėjau į duobutę žiemai,

Atnešė tris riešutus

Nusekė paskui kitus į mišką.

Skubėjo iš visur,

Mačiau du riešutus

Netoliese kabo vienas riešutėlis...

- Ateik ir pas mane

dėžutėje!

Žiemą voveraitėms bus ko valgyti.

Kiek riešutų turi voverė?..

(Šeši.)

Kiek žaislų sutvarkė Andriuška?

Tongue Twisters

Ritmas

Kūno kultūros minutė

Klasė pakelia rankas – tai „vienas“,

Galva pasisuko - tai "du",

Nuleiskite rankas, žiūrėkite į priekį - tai yra „trys“,

Rankos pasuktos plačiau į šonus ant „keturių“,

Su jėga prispausti juos prie pečių - tai yra „penki“.

Visi vaikinai tyliai susėda – tai „šeši“.

Užduotys:

Stiprinti skaičiavimo įgūdžius;

Ugdykite kalbą, dėmesį, loginį mąstymą, gebėjimą analizuoti ir nustatyti šablonus

Pamokos eiga

Įvadas į žaidimo situaciją

Tam tikroje karalystėje, tam tikroje valstybėje gyveno Kosčejus Nemirtingasis. Kartą jis pagrobė Vasilisą Gražiąją ir įkalino aukštame bokšte. Ivanas Tsarevičius išvyko pas nuotaką, į pagalbą pasikvietė savo brolius, bet jie išsigando.

Ivanas nuliūdo. Kas jam padės nugalėti Nemirtingą Koščėjų?

Vaikinai, padėti Ivanui?

Norėdami išlaisvinti Vasilisą, turite atidaryti vartus į Koščejaus karalystę, o tam reikia rasti nematomumo pilį. Mūsų laukia sunkūs išbandymai.

Kaip manote, ar mes susitvarkysime?

Tada eik!

Skaičiaus 6 formavimas. Skaičius 6

Mūsų kelias eina per mišką. (piešiniai ant spausdinimo drobės)

Kokie medžiai auga šiame miške? (beržas, eglė)

Kiek beržų? (penki)

Raskite norimą numerį ir padėkite jį šalia jo.

Kiek Kalėdų eglučių? Pažymėkite numeriu.

Ką galima pasakyti apie beržų ir eglučių skaičių? (lygiai;

tiek yra beržų, kiek yra eglių, ir tiek yra eglių, kiek yra beržų)

Bet štai užaugo dar vienas beržas.

Kaip manote, dabar beržai ir eglės pasiskirstę po lygiai?

Ką dabar galima pasakyti apie beržus? apie Kalėdų eglutes? (beržų yra daugiau nei eglių; mažiau eglių nei beržų)

Kiek ten beržų? (6)

Skaičiuokime kartu.

Kaip išėjo 6 beržai? (buvo 5, užaugo dar 1, tapo 6)

Ar kas nors žino, ką reiškia skaičius 6?

Raskite ir pakeiskite kortelę.

6 numeris – durų užraktas:

Kabliukas viršuje, apskritimas apačioje.

Kaip padaryti, kad beržai ir eglės taptų lygūs? (nukirskite 1 beržą arba pasodinkite 1 eglutę)

Gaila pjauti beržą, tad pasodinsime 1 eglutę.

Kiek medžių tapo? (6) Pažymėkite numeriu.

Kaip gavote 6 Kalėdų eglutes? (buvo 5, pasodino dar 1, tapo 6)

Fizminutka (stovi)

Per šį mišką veda tik vienas takas. Norėdami eiti juo, turite žinoti, kur yra dešinė, kur kairė.

Ar tu žinai? Ateik pas mane.

Parodyk man savo dešinę ranką. Parodyk kairę koją.

Šauniai padirbėta! Taigi mes galime tai padaryti!

(Dešinės ir kairės pėdos, iškirptos iš kartono, pėdsakai dedami ant grindų. Dešinės pėdos atspaudai raudoni, o kairės – mėlyni.)

Iš kokios pėdos šis pėdsakas? Ir šis?

Taku galima eiti tik tiksliai pėdomis. Būkite atsargūs – nesupainiokite.

(Vaikai seka pėdsakus, sakydami: „dešinė“ – „kairė“)

Šauniai padirbėta! Taigi mes patekome į Koshchei pilį. Dabar mums reikia rasti pilį. Ir tam reikia atsakyti į Koshchei klausimus.

Skaičiavimo pratimai

(Vaikai ant savo stalo turi spausdinimo drobę su skaičiais 1–5.)

Parodykite teisingą skaičių.

(Mokytojas ant lentos užrašo skaičius magnetiniu pagrindu)

* Kiek pirštų yra ant rankos? (penki)

* Kiek uodegų turi karvės? (vienas)

* Kiek ratų turi automobilis? (4)

* Kiek ausų turi pelės? (2)

* Kiek šviesų turi šviesoforas? (3)

Rūšiuokite skaičius eilės tvarka.

Koks skaičius turėtų būti po skaičiaus 5?

Suskaičiuokime nuo 1 iki 6 ir nuo 6 iki 1.

Pavadinkite skaičių prieš skaičių 3

po 4 numerio

tarp skaičių 2 ir 4

tarp skaičių 4 ir 6

į kairę nuo 2 skaičiaus

numerio 3 dešinėje

Šauniai padirbėta! Atliko šią užduotį.

Ir žiūrėk: ant vartų atsirado pilies dalis.

Koschei supyko ir paruošė mums sunkesnę užduotį.

Žaidimas „Paimk raktą“

Norėdami atidaryti spyną, turite pasiimti raktą.

Kaip manote, kokios spalvos raktas tinka prie spynos? Kodėl? (raudona, nes pagrindinis raktas yra trikampio formos, tokia pati kaip spynos šulinio forma)

Pamokos rezultatas (stovintis)

Puiku vaikinai! Padėjo Ivanui Tsarevičiui. Vartai atviri. Bokštas sugriuvo. Vasilisa laisva.

Vasilisa mums užminė dar vieną mįslę.

Kelkis. Suspauskite rankas į kumščius, padėkite jas už nugaros.

Parodykite 5 pirštus dešinėje, 1 kairėje.

Kiek pirštų buvo parodyta?

Patikrinti. Suskaičiuok pirštus.

Kaip gavai 6? (prie 5 pridėta 1)

Pieškite skaičių 6 ore pirštu, nosimi, kaire koja, dešine ranka. Ant delno nupieškite skaičių 6.

Kortelėse raskite visus 6 skaičius ir apibraukite juos raudonu pieštuku. Kiek skaitmenų 6 radote? (3)

Žaidimas „Surask papildomą“

Ivanas Tsarevičius ir Vasilisa Gražuolė dėkoja už pagalbą ir dovanoja gėlių puokštę.

Kaip manote, kuri gėlė yra nereikalinga? Kodėl?

(1-oji - pagal lapų skaičių;

3 - pagal žiedlapių skaičių;

2-asis - pagal dydį;

4 - pagal spalvą;

5 - pagal gėlės vietą)

Pakelkite dešinę ranką. Numesk ant galvos. Glostykite save ir pasakykite: „Gera mergaitė!